آلفابت رییس هئیت مدیره جدید خود را شناخت

آلفابت رییس هئیت مدیره جدید خود را شناخت

کمپانی مادر گوگل، آلفابت امروز اعلام کرد که «جان ال. هنسی» را به عنوان رییس هئیت مدیره جدید خود انتخاب کرده است. تاییدیه این خبر در کنار گزارش مالی آلفابت از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ منتشر شد که از درآمدزایی ۳۲.۳ میلیارد دلاری و سود عملیاتی ۷.۶ میلیارد دلاری در این بازه زمانی حکایت داشت.

بنابر توضیحات ارائه شده در بیانیه آلفابت، هنسی که از سال ۲۰۰۴ یکی از اعضای هیئت مدیره این کمپانی بود، از این پس به عنوان رییس اجرایی هیئت مدیره به ایفای نقش در آلفابت خواهد پرداخت.

هنسی در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان مدیر مستقل هیئت مدیره انتخاب شد که قطعاً در انتخاب او برای این مقام جدید موثر بوده؛ گفتنی است مدیر مستقل هیئت مدیره زمانی انتخاب می شود که ریاست این هیئت و نیز مدیر عاملی یک کمپانی، به شخصی واحد سپرده شده باشد.

انتخاب هنسی به عنوان رییس هیئت مدیره، کاملاً به تصمیم اریک اشمیت برای کناره گیری از این مقام در ماه دسامبر ۲۰۱۷ ارتباط دارد. اشمیت در آن زمان ضمن کناره گیری از سمت خود اعلام کرد که «زمان مناسب برای ایجاد این تغییر در تاریخچه تکامل آلفابت فرا رسیده است». اگرچه اشمیت از ریاست هیئت مدیره کناره گرفت، در همان زمان تایید شد که وی کماکان به عنوان یکی از اعضای این هیئت به کار خود ادامه می دهد و «مشاوری فنی» برای آلفابت خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato