ماجرای شکایت پژو از پورشه برای نامگذاری قدیمی ترین 911 جهان

ماجرای شکایت پژو از پورشه برای نامگذاری قدیمی ترین 911 جهان

اخیرا به موزه کمپانی پورشه در شهر اشتوتگارت، آلمان، یک عدد کوپه اسپرت بازسازی شده و جذاب ۹۰۱ اضافه شده است. همین موضوع بهانه ای شده که پورشه در یک ویدئوی جدید توضیح دهد که چرا تعداد انگشت شماری از کوپه های اسپرت ۹۰۱ موجود بوده و به چه دلیل این کمپانی نام کوپه های خود را از ۹۰۱ به ۹۱۱ تغییر داده است.

بسیاری از افزاد حتی با وجود تشابه بدنه و موتور خودرو های ۹۰۱ با ۹۱۱ این وسایل نقلیه را دو نوع متفاوت تصور می کنند اما واقعیت این است که خودرو های ۹۰۱ با ۹۱۱ (تولیدی در سال ۱۹۶۳) مشابه بوده و تفاوت آن ها تنها در نامشان است.

در اوایل دهه ۶۰ میلادی درست مثل امروز خودروساز فرانسوی پژو برای نامگذاری خودرو های تولیدی خود از یک عدد سه رقمی که رقم وسط آن صفر است کمک گرفته و اسامی مثل ۲۰۳ و ۴۰۳ برای نام گذاری مدل های خود انتخاب می کرد.

در آن زمان این کمپانی فرانسوی به شدت به این روش نام گذاری علاقه داشته و معتقد بوده است که اسامی سه رقمی که رقم وسط آن ها صفر است تنها به محصولات کمپانی پژو تعلق داشته و یکی از مشخصه ها و نشانه های اصلی محصولات این کمپانی همین روش نام گذاری بوده است.


درست پیش از اینکه پژو پورشه را متقاعد کند که نام خودروی اسپرت ۹۰۱ خود را تغییر دهد این کمپانی ۸۲ دستگاه از این را به طور کامل ساخته بود.
از این رو، پژو یک نامه دوستانه اما قاطعانه را برای پورشه ارسال کرده و از این سازنده آلمانی درخواست می کند که کوپه اسپرت جدید خود را با نام تجاری دیگری راهی بازار کند.

راه حل پورشه برای حل این مشکل بسیار ساده بود. این کمپانی آلمانی با توجه به اعداد ۹، ۰ و ۱ که به صورت جداگانه برای قرار گرفتن بر روی خودرو ها تولید شده بود تصمیم گرفته که ۰ را با ۱ جایگزین کرده و پس از آن خودرو های خود را با نام ۹۱۱ راهی بازار کند.


البته گفته می شود که موضوع تنها به یک نامه دوستانه ختم نشده و پژو به دلیل داشتن مالکیت معنوی این روش نامگذاری از پورشه شکایت کرده و در انتها پورشه مجبور به تغییر نام خودرو اسپرت خود شده است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با وجود تمام این اتفاقات و تلاش پژو برای استفاده نکردن پورشه از نام ۹۰۱، این کمپانی فرانسوی هرگز از این نام برای خودرو های خود استفاده نکرد.

نزدیک ترین نام به این عدد که محصولات تولیدی پژو از آن استفاده کرده اند متعلق است به خودرویی است که در مسابقات اتومبیل رانی ۲۴ ساعته لمانز در سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ شرکت کرده است.

مدلی که به تازگی به موزه این کمپانی در شهر اشتوتگارت، آلمان اضافه شده ۵۷ امین پورشه ۹۰۱ است که از این کارخانه خارج شده است. این خودرو توسط یک تدارکاتچی تلویزیون در سال ۲۰۱۴ در یک انبار متروکه آلمانی پیدا شده است. پس از آن پورشه این خودرو را بدست آورده و تلاش خود را برای بازسازی و ترمیم آن آغاز می کند.

شنیده ها حاکی از آن است که در تاریخ ۸ آپریل ۲۰۱۸ ( ۱۹ فروردین سال ۱۳۹۷) این خودرو در بخشی از نمایش خاص "۹۱۱، تیک آف افسانه ای (۹۰۱ شماره ۵۷)" حضور خواهد داشت.


با درنظر گرفتن تعداد اندک ۹۰۱ های موجود در دنیای، باید اعتراف کرد که به احتمال زیاد این شماره ۵۷ تنها مدل کانورتیبلی است که پورشه سفارش تغییر آن را به کمپانی کارمن داده است.

کارمن یکی از بزرگترین کمپانی های فعال در صنعت خودروسازی آلمان بود که از سال ۱۹۹۱ فعالیت خودرو را در حوزه تولید و مونتاژ قطعات خودرو شروع کرده و در سال ۲۰۱۰ ورشکست شد.

موسسه rm sotheby's که عموما در حوزه حراج، مزایده و بازسازی خودرو های کلاسیک فعالیت می کند، این خودرو کانورتیبل را در فوریه سال ۲۰۱۷ در پاریس به حراج گذاشت.

انتظار این موسسه برای فروش این خودرو چیزی در حدود ۹۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار بود ولی برخلاف پیش بینی ها ۹۰۱ مورد نظر با قیمتی در حدود ۸۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato