همه چیز درباره آیفون 13
مروری بر قسمت نهم گرند تور؛ تداوم نوستالژی و دیوانگی

مروری بر قسمت نهم گرند تور؛ تداوم نوستالژی و دیوانگی

همانند هفته های پیشین، جمعه این هفته نیز یکی دیگر از قسمت های فصل دوم گرند تور از طریق سرویس آمازون ویدیو پخش شد.

این قسمت که حامل عنوان "Breaking, Badly" است، با صحبت های جرمی کلارکسون درباره پیشرفت موجودات زنده از جمله بشر آغاز می شود! به اعتقاد جرمی، انسان ها در طول ۲۵ سال گذشته درجا زده و حداقل از لحاظ خودرویی پیشرفت چندانی نداشته اند!

The Grand Tour S02E09 Breaking badly

برای اثبات این ادعا کلارکسون به سراغ دو سوپر اتومبیل متعلق به اوایل دهه ۹۰ یعنی جگوار XJ220 و بوگاتی EB 110 Super Sport رفته و ضمن ورق زدن تاریخچه آنها، مقایسه ای جالب و دیدنی بین آنها ترتیب می دهد.

این آیتم به دلیل پرداختن به برخی از مشخصات فنی، برگزاری مسابقه درگ و ذکر برخی تفاوت های دو مدل یاد شده با یک سوپر اسپرت امروزی قطعا بینندگان را به وجد خواهد آورد.

The Grand Tour S02E09 Breaking badly

در بخش Conversation Street طبق روال هفته های گذشته سه مجری بعضی از اخبار و حواشی اخیر مربوط به صنعت خودرو را از دید خود بررسی نموده و شوخی های جالبی را با هم و حضار انجام دادند!

The Grand Tour S02E09 Breaking badly

پس از این بخش، کلارکسون، می و هموند سعی می کنند با همفکری هم یک خودروی دو زیست پیشرفته برای شکستن رکورد بیشترین سرعت حرکت بر روی آب طراحی و تولید کنند. در تلاش اول که جرمی رهبری پروژه را بر عهده داشت، نتیجه چندان موفقیت آمیز نبود، به همین علت وظایف دیگری به وی سپرده شد!

The Grand Tour S02E09 Breaking badly

در ادامه اپیزود نهم نوبت به آیتم میهمانان برنامه یا همان Celebrity Face Off رسید. برای این قسمت عوامل برنامه از شعبده بازان معروف این روزها یعنی Dynamo و Penn & Teller دعوت به عمل آورده بودند. جالب اینکه در میانه های این بخش شاهد شعبده بازی میهمانان برنامه هم بودیم.

The Grand Tour S02E09 Breaking badly

پس از مسابقه میهمانان در پیست پوشیده از برف، بخش دوم از تلاش سه مجری برای ساخت یک خودروی دو زیست پخش شد. در این بخش وسیله نقلیه ای که سه مجری ساخته بودند توانست با هدایت جرمی کلارکسون در یکی از رقابت های قایقرانی رکورد سرعت بریتانیا را جابجا کند!

The Grand Tour S02E09 Breaking badly

اگر بخواهیم نگاهی کلی به ۹ اپیزود پخش شده از فصل دوم داشته باشیم، باید بگوییم که گرند تور در مسیر بسیار درستی قرار گرفته و عوامل برنامه به خوبی توانسته اند در راستای برطرف کردن ایرادات فصل اول گام بردارند، هرچند با تمام این اوصاف گرند تور هنوز تا حدی نسبت به دوران طلایی تاپ گیر فاصله دارد و در زمینه تست و بررسی برخی خودروهای اقتصادی یا ارزان قیمت چندان موفق ظاهر نمی شود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato