ایلان ماسک نام شعله افکن‌‌ها را برای دور زدن قوانین تغییر خواهد داد؟

ایلان ماسک نام شعله افکن‌‌ها را برای دور زدن قوانین تغییر خواهد داد؟

محصول جدید شرکت بورینگ کمپانی از هر نظر که بررسی شوند به یکی از وسایلی بدل گشته‌اند که توجه بسیاری از کاربران را به خودشان اختصاص داده‌اند از توییت‌های عجیب و غریب ایلان ماسک بگیرد تا اتمام فروش آن تنها پس از چند روز. اکنون بسیاری از مردم حتی پس از فروش رسمی این محصولات باور دارند که این شرکت نخواهد توانست در ارسال محصولاتش موفق باشد اما اخیراً با انتشار یک مطلب در توییتر مشخص شده که ایلان ماسک نام شعله افکن‌‌ها را برای آسان‌تر کردند روند ارسالشان تغییر خواهد داد.چند روز گذشته ایلان ماسک مطلبی در توییتر منتشر نمود که ارسال محصولی با نام شعله افکن می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد و در واقع خط قرمز بسیاری از آژانس‌های گمرکی فعال در ایالات‌ مختلف آمریکا را رد خواهد کرد. به همین دلیل بورینگ کمپانی قصد دارد طی حرکتی استراتژیک نام شعله افکن‌‌ها را به اسم دیگری تغییر دهد. به گفته‌ی وی محصول اشاره شده می تواند با نام «وسیله‌ی افزایش دما» خوانده شده و قوانین موجود را بدین روش دور بزند.پیشتر «میگوئل سانتیاگو» سیاست‌مدار کالیفرنیایی به دنبال تصویب قانونی بود که از فروش شعله افکن‌های بورینگ کمپانی جلوگیری کند. وی در‌باره خطرات فروش چنین محصولاتی گفته بود:

«نباید به مردم اجازه داد که به راحتی تانک‌های ارتشی یا مهمات تخصصی در این حوزه را خریداری کنند. مشخصاً قرار گرفتن اسلحه‌های این چنینی در اختیار مردم امریکا می‌تواند مشکلات اساسی برای آتش نشانی و نیروی پلیس آمریکا بوجود آورد.»

با این حال اقدام سیاستمدار یاد شده نتوانست جلوی استقبال کاربران ایستادگی کند و آنها طی مدت یک روز، چهار هزار شعله افکن را پیش خرید کردند. بقیه این ۲۰ هزار شعله افکن ۵۰۰ دلاری نیز در کمتر از ۵ روز فروخته شد.شعله افکن های ایلان ماسک در اصل همان مشعل‌های سقفی هستند که در بدنه یک اسلحه قرار گرفته‌اند تا حس و حال متفاوتی را القا کنند. تاکنون بورینگ کمپانی ۱۰ میلیون دلار را دریافت کرده و قرار است شعله افکن ها را تا بهار آینده تحویل خریداران بدهد که البته این اتفاق با توجه به مشکلات بوجود آمده ممکن است هرگز رخ ندهد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato