خداحافظی زود هنگام با ب ام و M3؛ توقف تولید به دلیل مسائل زیست محیطی

خداحافظی زود هنگام با ب ام و M3؛ توقف تولید به دلیل مسائل زیست محیطی

خداحافظی زود هنگام با ب ام و M3؛ توقف تولید به دلیل مسائل زیست محیطی

شرکت بی ام و تولید آخرین نسل از مدل محبوب خود یعنی M3 که با کد F80 خوانده می شود را در ماه آگوست جاری  متوقف خواهد کرد. در واقع به دلیل وضع قوانین زیست محیطی بسیار سخت گیرانه در اروپا بی ام و چاره ای جز این ندارد.

طبق صحبت های سخنگوی این شرکت، موتور ۶ سیلندر توربوشارژ شده ۴۲۵ اسب بخاری نیاز به یک فیلتر جدید دارد تا بتواند قوانین سخت گیرانه WLTP را پاس کند.

این مسئله نیاز به هومولگیشن سازی جدید خواهد داشت و به همین دلیل بی ام و تصمیم گرفته است تا در ماه اکتبر از نسل جدید بی ام و سری ۳ رونمایی کند و نسل فعلی سری ۳ را بازنشسته خواهد کرد. به همین دلیل نسل فعلی سری ۳ کمتر از آن زمانی که پیش بینی شده بود بر روی خط تولید قرار خواهد گرفت.

گرچه این مورد برای نسخه کوپه سری ۳ که حالا با نام سری ۴ عرضه می شود اتفاق نخواهد افتاد و بی ام و همچنان به عرضه سری ۴ در سال جاری میلادی ادامه خواهد داد و تنها چند ماه برای هومولگیشن سازی فروش بی ام و M4 را متوقف خواهد کرد تا فیلتر تایید شده بر روی آن قرار بگیرد.

این فیلتر مقدار خروجی اگزوز را پایین تر از حد مجاز مورد نیاز WLTP خواهد آورد. اما طبق گفته های بی ام و، عملکرد آن را کاهش نخواهد داد.

مهم ترین دلیلی که بی ام و تصمیم گرفته است M4 را زودتر از موعود بازنشسته نکند محبوبیت بیشتر آن به نسبت مدل ۴ درب یعنی M3 است. در سال ۲۰۱۷ بی ام و بیش از ۲۴۰۰ M4 کوپه و کانورتیبل فروخته است و در همین مدت تنها ۱۱۰۰ M3 فروخته است.

نسل بعدی بی ام و M3 در سال ۲۰۲۰ پس از عرضه نسل جدید سری ۳ عرضه خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد شاهد افزایش قدرت در این مدل جدید باشیم. در حال حاضر توان تولیدی قوی ترین مدل M3 به ۴۳۵ اسب بخار در مدل Competition Pack می رسد و احتملا نسل بعدی حداقل ۴۵۶ اسب بخار قدرت خواهد داشت.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل