نمایشگر‌ تلفن‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۹ از الماس ساخته خواهد شد

احتمالاً تا سال ۲۰۱۹ تولید تلفن‌های هوشمندی را شاهد خواهیم بود که صفحه نمایش آنها از الماس ساخته شده و از این طریق تقویت شده‌اند.

بله درست خواندید نمایشگر‌های ساخته شده از الماس تا سال آینده در تولید موبایل‌ها نیز بکار خواهند رفت. شرکت Akhan Semiconductors که در زمینه تولید و توسعه‌ی مواد و گجت‌های بر پایه‌ی نانوکریستالین (متریالی ساخته شده از  اجزای کرسیتالی خرد) تخصص دارد وعده داده که فرآیند تولید تلفن همراه با شیشه‌های بخصوص این شرکت که Mirage Diamond Glass نام دارد امکان پذیر خواهد بود.«آدام کان» مدیر عامل این کمپانی درباره‌ این نوع شیشه‌ی به خصوص می گوید که شیشه‌های الماسی میراژ از هر جنس شیشه‌ای که تا به حال در تولید نمایشگر استفاده شده، سخت‌تر و قوی‌تر هستند. به گفته‌ی وی صفحه‌های میٰراژ از الماس‌های آزمایشگاهی ساخته می‌شوند و می‌توان تکنولوژی‌های پایداری دیگری نظیر گوریلا گلس ۳ نیز در آنها تعبیه شود.

استفاده از الماس برای تولید شیشه‌های میراژ نمی‌تواند آنچنان دور از ذهن باشد چرا که این متریال علاوه بر زیبایی و گرانی، با دوام‌ترین ماده طبیعی شناخته شده توسط بشر است. حال تولید کنندگان می‌خواهند با استفاده از این ماده فرآیند توسعه‌ی نمایشگرها را به مرحله‌ دیگری برده و صفحه‌ نمایش‌هایی ضد ضربه بسازند. نمایشگرهای فعلی با ترکیب آلومینیوم، سیلیکون و اکسیژن ساخته می‌شوند و سپس با استفاده از پروسه‌های مختلف شیمیایی تقویت شده و در برابر ضربات بیرونی مقاوم می‌شوند.

این شرکت پیش از فراهم آوردن این تکنولوژی برای تولید‌کنندگان تلفن‌های هوشمند قصد دارد تمام موضوعات و مشکلات را سنجیده و صفحه‌های میراژ را آزمایش کند.شیشه‌های الماسیدر حال حاضر آزمایش‌هایی روی این شیشه‌ها در حال انجام است که قابلیت انتقال سیگنال‌های الکترونیکی این مواد را می‌سنجند تا بتوان مطمئن شد که قابلیت لمسی در این شیشه‌ها بدون هیچ‌مشکلی کار خواهد کرد. کمپانی یاد شده ضمن آزمایش پایداری، تصمیم دارد روی کاهش نرخ انعکاس نور نیز کار کند تا نیازی برای بالا بردن سطح روشنایی برای استفاده از میراژ نباشد.

موضوع قیمت نیز مطرح است. الماس گران بوده و استفاده از این مواد در تولید موبایل‌های هوشمند می‌تواند نرخ‌های بالای این محصولات را بیش از پیش افزایش دهد. پس به احتمال قوی استفاده از شیشه‌های میراژ به پرچمداران برند‌های معروف محدود خواهد شد.

شیشه‌های الماسی میراژ هم اکنون به وسیله‌ی برند‌های مختلف فعال در حوزه‌ی تولید‌ تلفن‌های هوشمند در حال بررسی است اما کان نام آنها را هنوز فاش نکرده است.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

دانشمندان از کشف معدن الماس عظیمی در پوسته زمین خبر می دهند

اگر تا به حال مطمئن نبودید که الماس به اندازه کافی منحصر به فرد و ارزشمند است یا خیر، احتمالاً اکنون دلایل بیشتری برای تردید به دست می آورید. کارشناسان زمین شناسی به تازگی معدن الماس عظیمی را در اعماق زمین کشف کرده اند که احتمالاً حجمی معادل یک بیلیارد تن (یا یک کوادریلیون تن)... ادامه مطلب

تکنولوژی جدید IBM الماس اصل را از تقلبی تشخیص می دهد

این روزها تکنولوژی آن چنان پیشرفت کرده است که نمونه‌ی دروغین و تقلبی همه چیز ساخته شده است. داروهایی با مشخصات و ترکیبات اشتباه  به وجود آمده‌اند و تابلو‌های کپی نمونه‌های قدیمی و حتی ساختن الماس و سنگ‌های قیمتی تقلبی بسیار آسانتر از قبل شده. در این شرایط شرکت‌های معروف نیز بیکار ننشته‌اند سعی کرده راهی... ادامه مطلب

ساخت کوچکترین گیرنده رادیویی توسط محققان دانشگاه هاروارد

محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی «جان ای پالسن» واقع در دانشگاه هاروارد موفق به ساخت کوچکترین گیرنده رادیویی شدند. این گیرنده که توسط «ناکاملی» در ساختار الماس صورتی و در مقیاس اتمی ساخته شده می تواند در شرایط محیطی بسیار سخت نیز به کار خود ادامه دهد.گیرنده رادیویی مذکور قادر است در دمای 350 درجه... ادامه مطلب

ضایعات اتمی را می توان با کمک الماس به باتری تبدیل کرد

ضایعات و پسمانده های اتمی معمولاً یکی از بزرگترین خطرات برای محیط زیست به حساب می آیند؛ اما احتمال دارد که به زودی از این پسمانده ها برای تولید انرژی پاک استفاده شود زیرا محققان اخیراً روشی برای تبدیل ضایعات اتمی به باتری با کمک الماس یافته اند.محققان می گویند در صورتی که ماده هایی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟