همه چیز درباره آیفون 13
فالکون هوی داستان های نویسنده مشهور را به فضا برد

فالکون هوی داستان های نویسنده مشهور را به فضا برد

شب گذشته راکت «فالکون هوی» کمپانی اسپیس اکس با موفقیت از «مرکز فضایی کندی» در کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب شد و دو راکت مرحله نخست آن پس از جدایی از کپسول به زمین بازگشته و در مکان های تعیین شده فرود آمدند.

مسئولان این کمپانی قبل از شروع آزمایش اعلام کردند در خودروی رودستری که قرار است توسط این راکت به فضا برده شود یک سیستم ذخیره سازی به نام Arch قرار داده شده که حاوی مجموعه کتاب های «بنیاد» از «ایزاک آسیموف» است.

Arch یک دستگاه ذخیره سازی کوارتز نوری لیزری است که قابلیت مقاومت در شرایط بسیار سخت فضا را نیز دارد و توسط بنیاد Arch Mission تولید شده است.

هدف این بنیاد حفظ مهم ترین بخش های دانش بشری در سفرهای فضایی یا در صورت وقوع فجایع عظیم در زمین است. آنها در این زمینه از رمان های آسیموف الهام گرفته اند که در آن نژاد بشر به منظور حفظ خود در برابر عصر سیاه، در حال نوشتن دانشنامه ای به نام Encyclopedia Galactica است.ایزاک آسیموف

این حقیقت که داستان بنیاد در مورد مرد تنهایی است که آینده نژاد بشر را پیش بینی کرده، برنامه ای بلند مدت را برای پیشرفت تمدن بشری طرح ریزی کرده و به عنوان ناجی افسانه ای انسان ها شناخته می شود را نمی توان اتفاقی پنداشت و احتمالا اسپیس اکس تلاش کرده که ایلان ماسک را به قهرمان این داستان تشبیه کند.

اسپیس اکس پیش از این نیز در پروژه های خود از محتوای داستان های علمی تخیلی بهره برده که از میان می توان به نام گذاری پد فرود پهپادها با عناوینی از قبیلی «فقط دستورالعمل را بخوان» یا «البته عاشقت هستم» اشاره کرد که از نام کشتی های مجموعه «آینده» «این بنکس» الهام گرفته شده اند. علاوه بر این ظاهرا نام راکت های فالکون نیز از فالکون هزاره جنگ ستارگان اقتباس شده است.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato