رقابت پژو با ب ام و؛ شاسی بلند کوپه فرانسوی به بازار می آید

رقابت پژو با ب ام و؛ شاسی بلند کوپه فرانسوی به بازار می آید

به زودی پژو به سبد محصولات  شاسی بلند خود ، یک شاسی بلند کوپه اضافه می کند. یعنی چیزی شبیه به مرسدس بنز GLC Coupe و یا ب ام و X4. البته شباهت آن بیشتر به خودرویی مانند تویوتا CH-R خواهد بود و تا سال ۲۰۲۰ به بازار فروش خواهد رسید.

این تلاش برای ساخت شاسی بلندی ساختارشکن ، از موفقیت خودرو های ۲۰۰۸ ، ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ سرچشمه می گیرید که به طراحی چشمگیر و کابین فضایی مشهور بودند و حالا با یک Suv اسپرت تر قرار است جمعی چهار نفره در میان قد بلندان پژو تشکیل شود.

با توجه به تصاویر گرافیکی و رندر های اولیه ای که موجود است ، می توان اینگونه نتیجه گرفت که ۴۰۰۸ ، نسخه ای کوپه از ۳۰۰۸ خواهد بود و شباهت بسیاری به غیر از سقف شیب دار ، شیشه های کناری کوچک تر و منحنی زیبای انتها به ۳۰۰۸ خواهد داشت.

۴۰۰۸ با جزئیات منحصر به فردی معرفی خواهد شد که از میان آن ها می توان به چراغ های LED تیغه ای شکل و متصل عقب ، جلو پنجره تهاجمی مشبک و یک چراغ نواری شکل یک تکه در عقب اشاره کرد.

انتظار می رود که پژو ، تمرکز عمده خود را بر روی جاده ای بودن ۴۰۰۸ قرار دهد و رقابت اصلی آن با کراس اوور های شهری باشد که روز به روز در حال افزایش هستند و بازار داغ آن ها را هیچکس ، حتی سوپر اسپرت سازی مانند لامبورگینی انکار نمی کند.

مدیر عامل پژو نیز به عمل کردن قول خود به ساخت پنج SUV جدید در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت که در آینده بازار خودرو های شاسی بلند رشد فراوانی خواهد داشت ، زیرا که بازار آن روز به روز قوی تر می شود و ظرفیت های ساخت نیز در حال افزایش است.

درباره ۴۰۰۸ نیز ، با وجود سقف کوتاه تر ، همچنان ظرفیت این خودرو ۵ نفر است ، درست مانند برادران بزرگتر و کوچکتر ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ و بر اساس پلتفرم EMP2 ساخته می شود.

موتوری نیز که برای آن در نظر گرفته شده است ، دو موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژ بنزینی و یک موتور ۲ لیتری توربودیزل است و موتور بنزینی با جدیدترین کراس اوور شریک تجاری پژو یعنی دی اس ۷ برابر است.

در کنار این دو مدل ، دو مدل Plug in هیبریدی نیز تولید خواهد شد تا دامنه ساخت ۴۰۰۸ کامل تر شود. نسخه هیبریدی با به کمک آمدن یک موتور الکتریکی در چرخ های جلو ، می تواند تا ۲۴۰ اسب بخار تولید کند و خبر خوب برای عشاق سرعت، احتمال عرضه نسخه GT با حدود ۳۰۰ اسب بخار برای این کراس اوور شهری است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato