معجزه تکنولوژی؛ انتشار جزییات شگفتی ساز از مرسدس بنز Project One

معجزه تکنولوژی؛ انتشار جزییات شگفتی ساز از مرسدس بنز Project One

مدت ها قبل در مورد Project One صحبت هایی به میان آمده بود که خودرو فرمول وان شهری مرسدس توان تولید ۱۰۰۰ اسب بخار دارد.

حالا پس از گذشت از چندین ماه از معرفی این خودرو در نمایشگاه فرانکفورت،  Tobias Moers رییس بخش Mercedes AMG در مورد قدرت و عملکرد این خودرو اطلاعات تازه تری در اختیار مان قرار داده است.

طبق گفته های وی این خودرو با موتور V6 با حجم ۱.۶ لیتر و از نوع توربو شارژ دار که در خودرو های فرمول وان این شرکت استفاده می شود در کنار ۴ موتور برقی قدرتی فراتر از ۱۰۰۰ اسب بخار دارد اما این میزان از ۱۱۰۰ اسب بخار بیشتر نخواهد بود.

در مورد وزن این خودرو که طبق پیش بینی ها برابر ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلوگرم در نظر گرفته شده بود، Project One وزنی برابر ۱۲۰۰ کیلوگرم خواهد داشت.

همچنین نیروی تولیدی رو به پایین (Down Force) که از طریق بال عقب این خودرو تولید می شود برابر با ۶۷۵ کیلوگرم خواهد بود که تقریبا برابر نصف وزن خودرو است.

همانطور که عدد ها شگفت انگیز تر می شوند بد نیست یک مثال بزنیم: مک لارن Senna در  سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت نیروی رو به پایین برابر ۸۰۰ کیلوگرم را تولید می کند. لازم به ذکر است که این دو خودرو باهم قابل مقایسه نیستند و هر کدام در کلاس متفاوتی رقابت می کنند.

در آخر نیز آقای  Moers این موضوع را تاکید کرد که موتور Project One هر ۵۰ هزار کیلومتر نیازمند سرویس کامل موتور است. با این وجود این موضوع هیچ نگرانی ای برای مشتریان مرسدس ایجاد نکرده و هر ۲۷۵ دستگاه این خودرو پیش فروش شده است

در حقیقت ۱۱۰۰ مشتری معتبر مرسدس AMG، خریدار این خودرو بودند و این شرکت به راحتی می توانست فروش خود را ۴ برابر کند اما آنها تصمیم گرفتند که خاص بودن این خودرو از بین نرود و به همین خاطر تیراژ تولید را پایین نگه داشتند..

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato