جراحت کارمندان اپل به خاطر برخورد مداوم با دیواره های شیشه ای اپل پارک

جراحت کارمندان اپل به خاطر برخورد مداوم با دیواره های شیشه ای اپل پارک

به نظر می رسد اگر یک کمپانی عاشق ساختمان های شیشه ای باشد و به تولید دیوایس هایی بپردازد که می توانند افراد را برای ساعت ها درگیر نگه دارند، باید برای جراحت کارمندانی هم آماده باشد که به خاطر حواس پرتی، با دیوارهای شیشه ای برخورد می کنند.

بنابر گزارش تازه MarketWatch، کمپانی اپل اخیراً مجبور به تماس با فوریت های پزشکی شده تا به برخی از کارمندانی که اتفاقی با شیشه ها برخورد کرده اند کمک برساند. خوشبختانه هیچ یک از این کارمندان به بیمارستان منتقل نشدند، اما به خاطر جراحات خفیفی که برداشته اند، نیازمند مداوای سرپایی بوده اند.

مقر تازه اپل، یعنی اپل پارک طی سال گذشته میلادی افتتاح شد اما بسیاری از کارمندان، اوایل سال جاری میلادی به این مقر نقل مکان کرده اند. گفته می شود بعد از این حوادث، برخی از کارمندان شروع به چسباندن استیکرهایی روی دیواره های شیشه ای کرده اند اما این برچسب ها «به خاطر اینکه طراحی ساختمان را بی اعتبار می کنند» کنده شده اند.

نکته طنز ماجرا اینجاست که گرچه کارمندان اپل آنقدر درگیر آیفون هایشان بودند که متوجه آسیبی که به خود وارد می کردند نشدند، اما از منظر قانونی، اپل ممکن است به نقض قوانین محیط کار متهم شود. قوانین کالیفرنیا از صاحبان کار می خواهد تا با علامت گذاری های مشخص یا قرار دادن موانع خاص، از آسیب کارمندان به هنگام عبور از درهای شیشه جلوگیری کنند. بنابراین اگر اپل راهکار بهتری نسبت به علامت گذاری درها و دیوارها نیابد، احتمالاً مجبور به پرداخت غرامت خواهد شد.

در نهایت این نخستین باری نیست که اپل چشم اندازش در قبال معماری ساختمان های خود را نسبت به امنیت افراد در اولویت قرار می دهد. طی سال ۲۰۱۲، زنی ۸۳ ساله به خاطر عبور از در شیشه ای اپل استور و شکستن دماغش از این کمپانی شکایت کرد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato