آیا سامسونگ مشغول ساخت یک پهپاد است؟

بنابر مستندات منتشر شده از سوی دفتر علامت تجاری و پتنت ایالات متحده، سامسونگ الکترونیکس حقوق پتنتی مربوط به یک پهپاد نامتعارف که به پنل نمایشگر و قابلیت های تشخیص صدا مجهز است را دریافت نموده. در طراحی های این پتنت می توانیم پهپادی مربعی شکل را مشاهده کنیم که به نمایشگری با نسبت ابعاد ۱:۱ مجهز است؛ هرچند که هنوز از کارکرد دقیق این پنل اطلاعاتی وجود ندارد.

این پنل نمایشگر، داخل بدنه پهپاد تعبیه نشده و در عوض به دو لولا متصل است که امکان چرخش آن را مهیا می کنند. در طرح مفهومی پهپاد سامسونگ، اشاره ای به سنسورهای تشخیص حرکت نیز شده که ظاهراً می توانند با پایش حرکات کاربر، زاویه نمایشگر را به گونه ای تنظیم کنند که همواره از سوی اپراتور پهپاد قابل مشاهده باشد.

پتنت سامسونگ

سامسونگ در مستندات خود می گوید که کاربر نیازمند هیچ حرکت خاصی نیست و تا زمانی که به جهت حرکت پهپاد نگاه کند، این قابلیت به خوبی به کار خود ادامه می دهد. پس از این و بعد از مطالعه اطلاعات نمایش داده روی نمایشگر، کاربر می تواند روی خود را از پهپاد برگرداند تا آن را مرخص کند.

به نظر می رسد که پهپاد شرح داده شده از سوی سامسونگ، برای اماکنی مانند بیمارستان ها و فرودگاه ها که نیازمند پنل های ارائه اطلاعات هستند کارآمد باشد. از طرف دیگر، این دستگاه می تواند ژست های حرکتی را نیز تشخیص دهد که قابلیتی کاملاً مشابه به طرح مفهومی کمپانی چینی DJI با پهپاد Spark است. در نهایت گفتنی است که این پتنت اوایل سال ۲۰۱۶ به ثبت رسیده و طبق معمول، تضمینی وجود ندارد که سامسونگ آن را به محصولی واقعی و تجاری تبدیل کند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟