اولین تصاویر رسمی از نسل تازه پژو 508؛ جانشین شیر پیر ایکاپ و ایران خودرو

تصاویری از نسل جدید پژو ۵۰۸ لو رفته است و به ما زبان طراحی و نمای بیرونی و درونی را به خوبی نشان می دهد.

این عکس ها که در یک نشریه لهستانی منتشر شده است یک سدان با ارتفاع پایین تر، عریض تر و طراحی خشن را به ما نشان می دهد. پژو سعی کرده تا از المان های دو کانسپت خود یعنی اگزالت و Instinct استفاده کند.

پژو 508 جدید

چراغ های خشن LED که به صورت عمودی تا بخش زیرین سپر کشیده شده اند مستقیما از Instinct گرفته شده اند. طراحی کلی چراغ های جلویی و جلو پنجره نیز شبیه به آخرین محصولات این شرکت یعنی ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ هستند.

طراحی ظریف خط سقفی که ادامه آن به یک اسپویلر بر روی صندوق عقب ختم می شود. طراحی چراغ عقب به صورت یک تکه و چراغ های ۳ بخشی که توسط یک نوار سیاه در عرض خودرو جدا شده اند.

اگزوزهای گرد کرومی و دیفیوزر در زیر سپر عقب مخصوص مدل های GT خواهد بود. رینگ های ۵ تکه دو بخشی که در دو سایز ۱۹ و ۲۰ اینچی عرضه می شوند.

در داخل اتاق با زبان طراحی دگرگون شده پژو طرف هستیم که به i-Cockpit معروف شده است. صفحه نمایش عظیم لمسی در بخش مرکزی کنسول، پشت آمپری تمام دیجیتال، فرمان دو پره با طراحی خاص پژو و جوی استیک با طراحی بسیار مدرن از مهم ترین بخش های طراحی درون خودرو به شمار می روند.

پژو 508 جدید

از نوار های LED آبی رنگ در بخش زیرین داشبورد و نگه دارنده لیوان در کنار دست راننده و شاگرد و همینطور استفاده از چوب در بخشی از طراحی داشبورد جلو و چرم با درجه کیفی بالا آن را رقیب مستقیم خودروهای آلمانی می سازد. در بخش قوای محرکه پژو ۵۰۸ از موتورهای کم حجم اما مجهز به توربوشارژر دیزلی و بنزینی مجهز شده است. موتورهای ۱.۲ لیتری و ۱.۶ لیتری توربو و همینطور موتور ۱.۵ لیتری و ۲ لیتری دیزل قدرت رسان این موتور خواهند بود.

نسخه هیبریدی نیز توسط پژو عرضه خواهد شد که حداکثر قدرت آن به ۳۰۰ اسب بخار خواهد رسید.

اولین رونمایی از این خودرو در نمایشگاه ژنو خواهد بود و خبرنگار اعزامی دیجیاتو به نمایشگاه ژنو این مراسم را به طور کامل پوشش خواهد داد.

نسل فعلی پژو ۵۰۸ که در ایران نیز عرضه می شود

اما در بازار ایران با توجه به عرضه نسل قبلی پژو ۵۰۸ با قیمت ۱۷۵ الی ۲۲۰ میلیون تومان ظرف ماه های اخیر، شرایط عرضه نسل جدید ۵۰۸ نامشخص به نظر می رسد و این روند ممکن است با قطع ناگهانی واردات نمونه قدیمی و بروز مشکل کمبود قطعات یدکی برای خودروهای موجود در بازار منجر شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟