اموجی واقعیت افزوده سامسونگ با انیموجی آیفون چه تفاوتی دارد؟

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس معرفی شدند و مشخص شد که سامسونگ سعی کرده برگ برنده‌ی آیفون 10 یعنی انیموجی را در پرچمداران جدیدش شبیه سازی کند. از این رو موبایل‌های یاد شده از تکنولوژی مشابهی با نام انیموجی واقعیت افزوده‌ بهره می‌برند که قدری با قابلیت انیموجی آیفون 10 تفاوت دارد.

این دو قابلیت بسیار به یکدیگر شباهت دارند و هر دو به کاربر امکان می‌دهند صورتشان را به اموجی‌های متحرک و بامزه‌ای تبدیل کرده تا آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

با معرفی چنین قابلیتی در پرچمداران سامسونگ و اضافه شدن آن به آیفون 10، طولی نخواهد کشید که شبکه‌های مجازی مملو از انیموجی‌هایی بشوند که سعی دارند لحظات بامزه‌‌ای خلق کرده و پارامتری کارتونی به زندگی کاربران اضافه کنند.

با این حال تکنولوژی به کار رفته در گلکسی اس 9 با مورد مشابه در محصول اپل تفاوت‌هایی هم دارد. انیموجی در آیفون 10 از دوربین دوگانه‌اش برای دنبال کردن و پیاده سازی حرکات چهره بهره‌ می‌برد و آن را به شکلک کارتونی منتقل می‌کند. در نتیجه کاربر می‌تواند یک مرغ سخنگو یا خرگوشی با نمک را جایگزین صورت خود کند.

کاربر تنها می‌تواند با استفاده از این قابلیت ویدیویی ۱۰ ثانیه‌ای ضبط کرده و محتوای ویدیویی خود را در برنامه iMessage یا شبکه‌های مجازی دیگر با دیگران به اشتراک بگذارد.

اما قضیه در پرچمداران بعدی سامسونگ کمی تفاوت دارد. در قابلیت انیموجی واقعیت افزوده‌ خبری از دوربین‌های دوگانه‌ نیست و تنها با استفاده از دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی و به کار بستن ترفند‌های نرم افزاری، گلکسی اس 9 می‌تواند صورت صاحبش را به شکل انیمیشن بازسازی کند.

بزرگترین تفاوت قابلیت‌های یاد شده این است که پرچمداران بعدی سامسونگ صورت کاربر را دقیقاً به شکل انیمیشن بازسازی می‌کند. اموجی واقعیت افزوده قادر است ویژگی‌های مختلف کاربر نظیر رنگ پوست، میزان کارتونی بودن و حتی لباس‌های کاراکتر خود را دستکاری کرده و انیموجی مخصوص به خود را برای هر فرد طراحی کند. پس از ساخت کاراکتر دلخواه، می توان آن را در ۱۸ گیف به کار گرفت و با دیگران به اشتراک گذاشت.

علاوه بر این مجموعه‌ای از استیکر‌های انیموجی واقعیت افزوده‌ از پیش تعیین شده‌‌ای هم موجود است که افرادی که به کارتونی کردن صورتشان علاقه‌ای ندارند می‌توانند از آنها بهره ببرند.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟