زوال جهانی خودروهای سدان؛ مزدا CX-5 پر فروش ترین محصول مزدا در سال 2017

مزدا CX-5 در بازار آمریکای شمالی که یکی از بازارهای فروش اصلی این برند است نه تنها در ماه ژانویه توانست دیگر محصولات این شرکت را پشت سر بگذارد بلکه فروش آن از مجموعه فروش محصولات دیگر این شرکت نظیر سدان های اسپرت و محبوب مزدا ۳ و مزدا ۶ نیز بیشتر بوده است.

مزدا CX5

مزدا موفق شد ۱۳،۴۶۳ دستگاه CX-5 به فروش برساند. در واقع این رقم خبر از رشد فروش ۶۷ درصدی می دهد. مدل های ۳،۶، میاتا، CX-3 و CX-9 در مجموع ۱۱.۴۹۹ دستگاه به فروش رفته اند. این رقم برابر با ۴۶ درصد فروش مزدا در این ماه بوده است.

در بین این خودروها مزدا ۳ با فروش ۵۸۲۵ دستگاهی پر فروش ترین بوده است. دیگر SUV های مزدا همچون CX-3 و CX-9 به ترتیب فروشی برابر با ۱۳۵۰ و ۲۳۳۶ دستگاهی داشته اند.

گرچه مزدا احتمال می دهد که با عرضه مدل جدید ۶ و همچنین نسخه جدید ۳ با موتور اسکای اکتیو X بتواند فروش بیشتری را در این دو مدل تجربه کند اما در هر صورت نمی توان این مسئله را کتمان کرد که بازار خودرو به سمت کراس اور ها جهت گیری شدیدی کرده است و فروش این خودرو ها هر روز بیشتر از قبل می شود.

مزدا CX-5 در بازار آمریکا در بازه قیمتی ۲۵ تا ۳۲ هزار دلار عرضه می شود. موتور تراکم بالای مزدا به حجم ۲.۵ لیتری توانایی تولید ۱۸۷ اسب بخار قدرت را دارد و به جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک مجهز شده است.

از رقبای این خودرو می توان به هوندا CR-V، کیا اسپورتیج، هیوندای توسان، تویوتا RAV-4 و...اشاره کرد.

در حال حاضر در کشور ما گروه بهمن خودرو به عنوان متولی برند مزدا در ایران همچنان در حال مونتاژ نسل قدیم مزدا ۳ است و با توجه به تبلیغات برند هاوال و بسترن در ایران، هنوز برنامه این شرکت برای عرضه خودروهای جدید مزدا در ایران به شکل رسمی مشخص نشده است.

با این حال امید می رود که در آینده شاهد بازگشت برخی از خودروهای به روز مزدا به خیابان های ایران زمین باشیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟