همه چیز درباره آیفون 13
وب سایت رایگان گوگل، مبانی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را به مردم آموزش می دهد

وب سایت رایگان گوگل، مبانی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را به مردم آموزش می دهد

امروزه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، برخی از مهم ترین حوزه های تکنولوژی به حساب می آیند و حالا گوگل با راه اندازی یک وب سایت تازه، به دنبال افزایش آگاهی عمومی نسبت به این دو موضوع است. کمپانی ساکن مانتین ویو از مدت ها پیش با معرفی پروژه هایی پیشرفته مثل TensorFlow یا پروژه های ساده تر مثل cat doodles به دنبال آموزش هوش مصنوعی به مردم بوده و وب سایت تازه گوگل، گام مهم دیگری در همین زمینه است.

وب سایت «Learn with Google AI» قرار است مخزنی برای آموزش مباحت مربوط به یادگیری ماشین و هوش مصنوعی و نیز هابی برای هرکسی باشد که به دنبال «یادگیری مفاهیم کلی یادگیری ماشینی، توسعه و افزایش مهارت های خود در یادگیری ماشینی و پیاده سازی یادگیری ماشینی در مشکلات جهان واقعی» است. ضمناً این وب سایت، تمام سطوح مختلف را شامل شده و هم برای علاقه مندان مبتدی به هوش مصنوعی و هم برای محققانی که به دنبال آموزش های پیشرفته می گردند مناسب خواهد بود.

یکی از جالب ترین ویژگی های وب سایت گوگل، ارائه یک دوره رایگان یادگیری ماشینی به نام MLCC است که براساس دوره آموزشی داخلی گوگل برای کمک به کارمندان این کمپانی و آشنایی آنها با مبانی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی تدارک دیده شده است. این دوره رایگان که پیشتر به ۱۸ هزار کارمند گوگل ارائه شده و حالا در دسترس هرکس قرار دارد، از تمرین های گوناگون، تصویرسازی های تعاملی و ویدیوهای آموزشی بهره می برد.

پشت سر گذاشتن این دوره حدوداً ۱۵ ساعت زمان می برد و طی آن شاهد دروس تعاملی، سخنرانی های محققان گوگل و بیش از ۴۰ تمرین خواهید بود. اگرچه این دوره برای افرادی ساخته شده که هیچ تجربه ای در زمینه یادگیری ماشینی ندارند، گوگل به شرکت کنندگان پیشنهاد می کند که با جبر آشنایی داشته و تجاربی در زمینه برنامه نویسی بیسیک و پایتون کسب کرده باشند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato