استقبال از ساعت های هوشمند در سال 2017 افزایش یافت

استقبال از ساعت های هوشمند در سال 2017 افزایش یافت

بر اساس گزارش موسسه تحلیلگر بازار IDC، در سال ۲۰۱۷ به تعداد ۱۱۵.۴ میلیون ساعت هوشمند به بازار عرضه شده. همچنین اعلام شده که ۳۲.۷ میلیون عدد از این گجت ها در سال گذشته میلادی به فروش رفته. بر این اساس به نظر می رسد کاربران به این گجت ها روی خوش نشان داده اند.

به گزارش IDC قیمت متوسط ساعت های به فروش رفته در سال ۲۰۱۷ برابر ۳۸۰ دلار بوده و اپل موفق شده با عرضه ۱۷.۷ میلیون دستگاه رتبه اول را به خود اختصاص دهد. به نظر می رسد یکی از عوامل تأثیر گذار در فروش بالای اپل، عرضه نسل سوم ساعت های هوشمند این کمپانی به بازار باشد.

حالا این سوال مطرح می شود که چه موردی باعث شده کاربران به این گجت ها روی آورند؟ ساعت هایی که تا پیش از این تصور می شد که کاربران به خرید مداوم آنها عادت نخواهند کردبه نظر می رسد یکی از دلایل به قابلیت های پایش سلامتی پیشرفته مربوط باشد. از سوی دیگر بسیاری از کاربرانی که پیش از این دستبندهای ساده ارزان قیمت پایشگر سلامتی را می خریدند، اکنون به خرید ساعت های هوشمند پیشرفته روی آورده اند.

میزان عرضه ساعت های هوشمند در سال ۲۰۱۷ (بر حسب میلیون واحد و سهم هر کمپانی)

البته در این بین برخی از کمپانی ها نتوانسته اند به خوبی با سایرین رقابت کنند. به عنوان نمونه شرکت فیت بیت در سال ۲۰۱۷ از نخستین ساعت هوشمند خود، مدل آیونیک رونمایی کرد ولی به علت عدم ارائه اپلیکیشن های کاربردی متنوع برای آن و نیز به ادعای کمپانی «محیط به شدت تبلیغاتی» (برای این گجت ها از سوی کمپانی های دیگر) با استقبال چندانی موجه نشد.

البته اعلام شده که فیت بیت قصد دارد در آینده اپ های بیشتری را برای سیستم عامل اختصاصی ساعت های خود به نام «Fitbit OS» توسعه دهد و ساعت های هوشمند جدید را در سال جاری میلادی به بازار عرضه کند.

عرضه ساعت های هوشمند از ابتدای عرضه تاکنون پیشرفت قابل ملاحظه ای را تجربه کرده. در حالی که در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۲۰ میلیون عدد از این گجت ها روانه بازار شدند و در مقایسه با میزان عرضه تلفن های هوشمند سهمی یک درصدی را به خود اختصاص داده بودند، ولی در سال ۲۰۱۷ موفق شدند سهمی برابر با ۲.۱ درصد از تمامی تلفن های هوشمند عرضه شده در همین سال را به خود تخصیص دهند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato