ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دستیار هوشمند هواوی
تکنولوژی

هواوی هم برای موبایلهایش دستیار هوشمند می سازد

بر اساس گزارشی که در انجمن توسعه دهندگان XDA و به لطف تجزیه و تحلیل رابط کاربری EMI 8.1 مبتنی بر اندروید 8.1 تهیه شده، کمپانی هواوی در حال برنامه ریزی برای ارائه دستیار هوشمندی به ...

بر اساس گزارشی که در انجمن توسعه دهندگان XDA و به لطف تجزیه و تحلیل رابط کاربری EMI 8.1 مبتنی بر اندروید 8.1 تهیه شده، کمپانی هواوی در حال برنامه ریزی برای ارائه دستیار هوشمندی به نام  HiAssistant است.

بر این اساس کره ای که در تصویر زیر نشان داده شده مربوط به لوگوی دیجیتالی این دستیار است که در اپلیکیشن های HiAssistant ،HiVoice و HiAI Android در دسترس خواهد بود.دستیار هوشمند هواوی

اپلیکیشن HiVoice پیش از این روی نسخه چینی موبایل های هواوی منتشر شده اما عملکردهای صوتی آن بسیار محدود است.

با این حال انتظار می رود که HiAssistant امکان کنترل بخش های گسترده ای از تنظیمات سیستم را فراهم کرده و با دیگر اپ های هواوی نیز سازگاری داشته باشد چرا که دستیارهای هوشمند گوگل اسیستنت و بیکسبی به ترتیب با اپلیکیشن های دو کمپانی گوگل و سامسونگ هماهنگ دارند.

از آنجایی که کایرین 970 از موتور پردازش عصبی بهره برده و هواوی نیز روی آن حساب ویژه ای باز کرده، HiAssistant باید از سطح هوش بالایی برخوردار باشد.

تجزیه و تحلیل کدهای EMUI 8.1 نشان می دهد که این دستیار از دید کامپیوتری پشتیبانی کرده و توانایی شناسایی اشیاء و تجزیه و تحلیل آنها با استفاده از اینترنت را دارد.

علاوه بر این HiAssistant بر خلاف الکسا به گونه ای توسعه می یابد که به جای تفسیر عبارت ها به صورت جداگانه، محتوا را درک کرده و امکان مکالمه ای واقعی تر را فراهم کند.

علی رغم تمام مزیت های بالا این دستیار هوشمند تنها در موبایل های بهره مند از چیپست کایرین 970 و در چین در دسترس قرار خواهد گرفت، هرچند به مرور زمان در کشورهای دیگر نیز ارائه خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی