راکت 4 درب مرسدس رونمایی شد، معرفی AMG GT 4 در نمایشگاه خودروی ژنو

بعد از یک سال انتظار و انتشار عکس های مختلف از خودرو ۴ در مخوف مرسدس بنز، سرانجام این خودرو در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی شد. در همان نگاه نخست به دست پرورده جدید ژرمن ها براحتی می توان حدس زد که آن در واقع نسخه چهار در AMG GT است.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019-1280-0f

خودرویی که امروز مرسدس در نمایشگاه ژنو معرفی کرد، AMG GT 4 DOOR Coupe نام داشته و یک موشک زمینی چهار درب از سوی ساکنین آفالترباخ محسوب می شود. 

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019-1280-0d

با اصل مطلب شروع می کنیم. قوی ترین موتور در این خانواده متعلق به GT 4 63S است که ۶۳۰ اسب بخار تولید می کند. از کد ۶۳ که بر روی GT 4 قرار گرفته کاملا مشهود است که قدرت این خودرو از موتور ۴ لیتری V8 Biturbo بدست می آید. مدل ضعیف تر که فاقد پسوند S است، از همین موتور ۵۷۷ اسب بخار قدرت دریافت می کند.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019

خوشبختانه عملکرد موتور مذکور برای AMG GT چهار در بهبود پیدا کرده و راندمان آن بهتر شده است. برای مدیریت مصرف سوخت مهندسین مرسدس رو به فناوری غیر فعال کردن سیلندرها یا همان Cylinder Deactivation آورده اند. در این فناوری در سرعت های پایین و در مواقعی که نیاز به قدرت زیاد نباشد، برخی از سیلندرها غیر فعال می شوند.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019

سومین و آخرین مدل از این خودرو با کد ۵۳ شناخته می شود. در این مدل بجای همان موتور V8 همیشگی از موتور ۶ سیلندر خطی توربوشارژ با حجم ۳ لیتر و ساختار هیبرید نرم استفاده شده است. این موتور توان تولید ۴۲۹ اسب بخار را دارد، موتور برقی نیز که ما بین جعبه دنده و موتور قرار گرفته است می تواند ۲۱ اسب بخار و ۲۴۹ نیوتن بر متر گشتاور تولید کند.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019-1280-08

همه مدل ها از جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک بنز بهره می برند. اما تفاوت هایی میان جعبه دنده V8 و V6 وجود دارد. مدل ۶۳S و ۶۳ هر دو از جعبه دنده MCT با سیستم Wet Clutch بهره می برند تا توان مهار این میزان قدرت و گشتاور را داشته باشند. این در حالی است که مدل ۵۳ از جعبه دنده ۹ سرعته TCT بهره می برد که مبدل گشتاور نیز دارد.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019-1280-08

همه مدل ها دارای سیستم ۴Matic Plus هستند در حالی که مدل ۶۳S در حالت عادی و ۶۳ به صورت اپشن از حالت دریفت مود نیز بهره می برند تا به ترشح آدرنالین درون خون سرنشینان کمک کند. حالت دریفت مود برای مدل ۵۳ ارائه نشده است.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019-1280-08

اما حاصل این قدرت چیست؟ طبق گفته های مرسدس ۶۳S می تواند در عرض ۳.۱ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد که یک دهم ثانیه از جدی ترین رقیبش پورشه پانامرا توربو اس هیبرید سریعتر است. در مورد مدل ۶۳ این خودرو می تواند ۳.۳ ثانیه به ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد در حالی که برای مدل ۵۳ این زمان ۴.۴ ثانیه طول می کشد. به گفته مرسدس زمان های اعلام شده همگی تخمینی هستند. حداکثر سرعت نیز برای هر سه مدل به ترتیب در ۳۱۴،  ۳۱۰ و ۲۸۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

Mercedes-Benz-AMG_GT53_4-Door-2019-1280-08کابین GT چهار در از صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی که مملو از تکنولوژی های جدید مرسدس است، بهره می برد. نکته جالب توجه در مورد این خودرو این است که GT 4 یک خودروی خانوادگی خوانده شده است. ابعاد داخلی هنوز منتشر نشده اند اما صندلی های عقب قابلیت تا شدن دارند که باعث می شود فضای بیشتری برای صندوق عقب ایجاد شود. برای دلیلی کاملا غیرقابل درک مدل هایی که برای بازار آمریکا در نظر گرفته شده اند ۴ نفره و بقیه مدل ها ۵ نفره هستند.

Mercedes-Benz-AMG_GT63_S_4-Door-2019-1280-28

در مورد تاریخ عرضه طبق گفته های مرسدس تا ۲۰۱۹ باید منتظر این خودرو باشیم و در مورد قیمت نیز حرفی به میان نیامده است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟