نمایشگرهای بدون حاشیه به موبایل های میان رده و اقتصادی راه می یابند

به گزارش یک موسسه تحقیقات بازار چینی به نام All View Cloud در سال جاری میلادی شاهد افزایشی چشمگیر در موبایل های بهره مند از نمایشگرهای بدون حاشیه خواهیم بود.

برآوردهای این موسسه حاکی از این است که ۴۰ درصد از موبایل هایی که در سال ۲۰۱۸ به بازارهای بین المللی راه پیدا می کنند، از صفحه نمایش بدون لبه برخوردار خواهند بود.

علاوه بر این تولیدکنندگان عمده با هدف جذب مشتریان بیشتر، اسمارت فون های میان رده و حتی اقتصادی را هم به این پنل ها مجهز خواهند کرد.کارشناسان AVC عقید دارند که سایز صفحه نمایش اغلب پرچمدارها در این سال حداقل ۶ اینچ خواهد بود اما در مورد محصولات میان رده و اقتصادی به ۵.۶ اینچ محدود می شود. این در حالی است که سایز صفحه نمایش اغلب پرچمدارهای سال گذشته بین ۵.۷ تا ۶.۲ متغیر بوده است و محصولات کوچکتر از ۶ اینچ با ۶۹.۲ درصد سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده بودند.

در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده که پنل های AMOLED نسبت به مدل های LTPS و LCD محبوبیت بیشتری پیدا کرده و گزارش های سامسونگ به عنوان بزرگترین ارائه کننده پنل های AMOLED  نیز مؤید این مطلب است.

بر این اساس در سال گذشته تعداد موبایل های مجهز به نمایشگرهای بدون حاشیه با پنل های LTPS ، AMOLED و LCD به ترتیب ۱۳۹، ۴۶.۱ و ۲۴.۸ میلیون دستگاه بوده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟