پورشه رکورد قدرت پیشرانه های تنفس طبیعی خود را شکست؛ به روز رسانی گسترده GT3 RS

پورشه رکورد قدرت پیشرانه های تنفس طبیعی خود را شکست؛ به روز رسانی گسترده GT3 RS

بخش موتور اسپرت پورشه رسما از دومین نسل مدل GT3 RS بر پایه پلت فرم ۹۹۱ رونمایی کرد. این آخرین محصول از این نسل ۹۱۱ خواهد بود و پورشه به زودی نسل جدید ۹۱۱ را با کد ۹۹۲ جایگزین خواهد کرد. طبق خبرها در ماه سپتامبر شاهد رونمایی از نسل جدید ۹۱۱ خواهیم بود.

در هر صورت مدل GT3 RS جدید، حالا در اکثر کشورها عرضه می شود و در کشور انگلستان قیمتی برابر با ۱۴۱.۳۴۶ هزار پوند دارد.

موتور ۴ لیتری تنفس طبیعی GT3 با افزایش ۲۰ اسب بخاری تبدیل به قوی ترین موتور تنفس طبیعی در تاریخ این شرکت شده است. ۵۱۳ اسب بخار در دور ۸۲۵۰ rpm تنها به چرخ های عقب منتقل خواهد شد.

پورشه با تعویض ورودی هوا و سیستم اگزوز جدید و همینطور تغییر در بخش الکترونیکی آن موسوم به DME به این مقدار قدرت رسیده است.

بخش موتوراسپرت پورشه اعلام کرده است که قدرت واقعی این موتور در حدود ۵۲۳ اسب بخار است اما به دلیل مسائل هومولوگیشن (همخوانی با قوانین) تصمیم به کاهش قدرت آن گرفته اند. گرچه اگر مقاومت هوا نبود این موتور به راحتی به قدرت ۶۰۰ اسب بخار می رسید.

جعبه دنده معروف پورشه موسوم به PDK که یک جعبه دنده ۷ سرعته دوال کلاچ است وظیفه انتقال قدرت را بر عهده می گیرد. در این مدل خبری از جعبه دنده دستی نخواهد بود.

ضریب فنرها در جلو و عقب خودرو دقیقا مشابه با نسخه قوی تر این خودرو یعنی GT2 RS است. همچنین سیستم چرخش چرخ های عقب بازنویسی شده است.

تمامی GT3 RS های عرضه شده به بال و کاپوت فیبرکربنی مجهز خواهند شد و ورودی های هوا موسوم به NACA برای خنک کاری ترمزها تعبیه شده است. سقف خودرو نیز از منیزیوم ساخته شده است. پکیج انتخابی Weissach Pack به خودرو سقف فیبرکربنی و چرخ های منیزیومی اضافه می کند. این کار به کاهش وزن خودرو در حدود ۲۹ کیلوگرم می انجامد.

در نمای ظاهری شاهد تغییراتی از جمله چراغ های LED جدید هستیم، همچنین طراحی جدید سپر جلو به هدایت کننده عمودی مجهز شده تا جریان هوا را از بخش بیرونی ورودی ها بهتر به سمت ترمز و رادیاتور خودرو انتقال دهد.

در بخش عقبی نیز سپر بزرگ تر به همراه خروجی های هوای بزرگ تر و یک بال جدید از مهم ترین تغییرات به شمار می روند.

در داخل اتاق صندلی های فیبرکربنی، پنل های درب سبک وزن و استفاده از متریال های سبک وزن همچون نایلون، استفاده از سیستم صوتی با وزن کمتر تا جای ممکن سعی کرده اند تا وزن کلی خودرو کاهش پیدا کند.

با توجه به تمامی این تغییرات پورشه خبر می دهد که این سوپرخودرو در حدود ۱۰ ثانیه به نسبت مدل قبلی در پیست نوربرگ رینگ سریع تر خواهد بود.

به صورت طبیعی پورشه اول باید این مدل را معرفی و سپس از نسخه قدرتمند تر مجهز به توربوشارژ یعنی GT2 RS پرده برداری می کرد اما با توجه به این که مدل GT2 RS رکورد پیست نوربرگ رینگ را شکسته بود. پورشه بیش از این توان صبر کردن را نداشت تا با معرفی رسمی آن رکورد این پیست را از دستان لامبورگینی هوراکان پرفومنته خارج کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato