دستور دونالد ترامپ جواب داد؛ برادکام از خرید کوالکام منصرف شد

دیروز اعلام شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ادعا کرده که تصاحب کمپانی تولید چیپ کوالکام توسط برادکام یک ریسک امنیت ملی تلقی می شود و رئیس جمهور فرایند پیشنهاد برادکام برای تصاحب را متوقف کرد. امروز برادکام به طور رسمی اعلام کرده که به تلاش های خود برای تصاحب کوالکام پایان می دهد.

این خبر که از طریق یک منبع نزدیک به کمپانی تولید چیپ برادکام اعلام شده، در واقع پایان تلاش ها برای یکی از بزرگترین معاملات تاریخ تکنولوژی را رقم زده. البته هویت منبع ذکر نشده است.

«کمیته خزانه داری برای سرمایه گذاری های خارجی در آمریکا» چند هفته قبل نامه غیر عادی را منتشر کرد که در آن گلایه هایی در مورد تصاحب احتمالی کوالکام توسط یک شرکت خارجی مطرح شده بود. در نامه ها علاوه بر نگرانی های امنیتی، به سوابق پیشین برادکام برای قطع بودجه مورد نیاز در زمینه تحقیقات اشاره شده بود.

بنا بر ادعای این کمیته و نیز دونالد ترامپ تصاحب کوالکام توسط برادکام می توانست امنیت ملی ایالات متحده را به خط اندازد. همچنین کمیته یاد شده ادعا کرده بود در صورتی که این قرارداد محقق شود، جایگاه جهانی کوالکام در بین صنایع نیمه عادی بیش از پیش تضعیف خواهد شد. در بیانیه کاخ سفید نیز گفته شده بود که تصاحب کوالکام توسط برادکام می تواند موجب آسیب رساندن به امنیت ملی ایالات متحده گردد.

اولین بار در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ (آبان ماه سال جاری) بود که خبر ارائه پیشنهاد ۱۳۰ میلیارد دلاری برای خرید کوالکام از سوی برادکام اعلام شد. البته کوالکام نیز چند روز بعد پیشنهاد اولیه مطرح شده را رد کردبا این حال برادکام دست بر نداشت و همچنان مبالغ متفاوت دیگری را پیشنهاد داد تا بلکه بتواند کوالکام را راضی کند.

در نهایت باید گفت که می توان پروسه قرارداد بین دو کمپانی یاد شده را تمام شده تصور کرد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟