چالش درگ تیگو 7 با رقبای کره ای و ژاپنی [تماشا کنید]

چالش درگ تیگو 7 با رقبای کره ای و ژاپنی [تماشا کنید]

جمعه گذشته شرکت مدیران خودرو به عنوان تولید کننده و نماینده رسمی چری در ایران با هدف نشان دادن پتانسیل و قابلیت های جدیدترین محصول عرضه شده این شرکت یعنی چری تیگو ۷، چالشی را در پیست اتومبیل رانی آزادی برگزار کرد که در طی آن افراد مختلف می توانستند با ثبت نام، در یک مسابقه درگ شرکت کنند.

tiggo 7 drag

در این رقابت تیگو ۷ در برابر خودروهایی همچون تویوتا لندکروز ۴ سیلندر، کیا اوپتیما، هیوندای النترا، رنو مگان، رنو کپچر، سانگ یانگ تیوولی و میتسوبیشی ASX قرار گرفت که توانست در مسیر مستقیم پیست آزادی این خودروها را شکست دهد. البته باید گفت مسیر مستقیم پیست آزادی به اندازه کافی طولانی نبوده و باید این مسابقه را یک رقابت شتاب گیری ۲۰۰ متری قلمداد کرد.

با این که خودروی چری تیگو ۷ بدون لانچ کردن رقابت را آغاز می کرد اما به خوبی از پس رقبای خود بر می آمد. چنانچه مسیر مسابقه همانند رقابت های استاندارد درگ ۴۰۷ متر بود، می توانستیم شاهد اختلاف بیشتر تیگو ۷ با رقبای خود باشیم. شاید نزدیک ترین خودروی حاضر در این رقابت را باید رنو کپچر قلمداد کرد که به مدد موتور توربوشارژر همانند تیگو ۷ از شتاب مناسبی برخوردار است.

چری تیگو ۷ با موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ شده توانایی تولید ۱۴۴ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور را دارد و این نیرو توسط یک جعبه ۶ سرعته دوال کلاچ به چرخ های جلو ارسال می شود. شتاب صفرتا۱۰۰ این خودرو معادل ۱۰.۹ ثانیه اعلام شده است. در حال حاضر چری تیگو ۷ با قیمت ۱۴۲ میلیون تومان به فروش می رسد.

در هر صورت این دست از برنامه ها با هدف آگاهی افزایی می تواند کمک شایانی به خریداران خودرو کند و چه بهتر بود که با در نظر گرفتن یک مسیر استاندارد ۴۰۷ متر و استفاده از دستگاه های ثبت تایم و رکورد گیری، همچون V-box به مقایسه دقیق عددی این خودروها در شرایط برابر پرداخته می شد.

در هر صورت تیگو ۷ به دلیل موتور مجهز به توربوشارژر از شتاب مناسبی برخوردار است و می توان آن را در زمره سریع ترین کراس اورهای عرضه شده نه تنها در بازه قیمتی خود بلکه در بازه بالاتر نیز قلمداد کرد. ناگفته نماند برای آشنایی بیشتر افراد حاضر در این برنامه، چند دستگاه تیگو ۷ توسط شرکت مدیران خودرو در نظر گرفته شده بود.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato