نیروی دریایی آمریکا از کنترلر اکس باکس استفاده‌ی بیشتری می‌کند

اخیراً چهارمین زیردریایی «ویرجینیا کلاس» نیروی دریایی آمریکا یعنی «یو اس اس کلرادو»، در پایگاه شهر نیو لاندن ایالت کنتیکت رسماً به کار گرفته شد که از یک قطعه تجهیزاتی عجیب بهره می‌برد؛ کنترلر اکس باکس .

چندی پیش نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده بود که این زیردریایی به جای پریسکوپ های چرخشی معمول از دوربین ها و نمایشگر هایی با رزولوشن بالا استفاده کند که از طریق کنترلر اکس باکس هدایت می شوند.

این دوربین ها و نمایشگر ها معمولا از طریق دستگیره دکل فوتونی و پنل تصویربرداری کنترل می شوند اما با توجه به آشنایی نیروهای جوان با ایکس باکس و عدم نیاز به آموزش فراوان، مسئولان پروژه تصمیم گرفتند برای هدایت سیستم جدید از کنترلرهای اکس باکس استفاده کنند.

قیمت یک کنترلر اکس باکس معمولا کمتر از ۳۰ دلار است در حالی که برای دستگیره فوتونی و پنل تصویربرداری باید حدود ۳۸ هزار دلار هزینه پرداخت کرد.

به همین دلیل شرکت لاکهید مارتین که یک کمپانی معروف در حوزه‌ی تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکایی است سعی کرد طی یک مدت آزمایشی، کنترلر‌های اکس باکس را جایگزین سیستم پیچیده و گرانی بکند که مدت آموزش برای کنترل این ویژگی  را به چند دقیقه کاهش دهد.

کم شدن هزینه‌ی این سیستم ها از یک سو و عدم نیاز به برگزاری کلاس‌های زمان‌ و هزینه‌بر یادگیری موجب شده که پول زیادی از این تعویض سیستم ذخیره شده و به خزانه‌ی نیروی دریایی آمریکا بازگردد.

حال که «یو اس اس کلرادو» به کار گرفته شده و جزو اموال رسمی نیروی دریایی ایالات متحده است، این قوه قصد دارد تا از این زیردریایی ۱۱۵ متری برای نظارت و مبارزه با زیردریایی‌ها و کشتی‌های دشمنانشان استفاده کنند. این جنگ افزار فعلا تنها زیردریایی است که از کنترلر اکس باکس استفاده می‌کند اما نیروی دریایی آمریکا هدف دارد تمامی  زیردریایی‌های «ویرجینیا کلاس» را به این گجت مجهز کرده تا مبلغ زیادی را دخیره کند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟