سلام ۹۷

گسترش اینترنت موبایل و فراگیر شدن ابزارهایی مثل تلگرام در سالی که گذشت، جامعه ایران را بیش از هر زمان دیگر به فضای آنلاین پیوند زد؛ پیوندی که ناگسستنی بودن آن در مقاطعی از سال گذشته به خوبی برای همگان نمایان شد.

فضای مجازی که جای خالی بسیاری از تفریحات را برای مردم کشورمان پر کرده، تبدیل به همدمی دلنشین برای دقایق زندگی‌مان شده است. همدمی که با آن می‌خندیم، یاد می‌گیریم، و در مجموع فضایی بازتر را تجربه می‌کنیم.

یکی از کاربردهای این همدم مجازی، انتقال اخبار است. این روزها به لطف تلگرام، خبرها در سریع ترین زمان ممکن به ما منتقل می‌شوند و تصویری از آنچه در کشور و سایر نقاط دنیا در جریان است را ارائه می دهند. به واسطه حجم زیاد مخاطبین متمرکز شده در تلگرام، این خبرها خیلی سریع دهان به دهان می‌شوند و از کاربری به کاربر دیگر منتقل می‌گردند.

در این میان خبرهای منفی به واسطه تیترهای آنچنانی و قابلیت به اشتراک گذاری بسیارشان، بیشتر مورد توجه کانال‌های مختلف قرار می‌گیرند و در مقاطعی تعداد آن‌ها آنقدر زیاد می‌شود که گویی گرد غم را بر روی جامعه پاشیده‌اند.

در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیاز به امید و خودباوری داریم، با خبرهای منفی چنان بمباران می شویم که یأس در دل هایمان شکوفه می کند و آینده در برابر چشمانمان سیاه تر از هر زمان دیگری رخ می نماید.

اما آیا یک جامعه خموده و یأس زده می تواند چرخ‌های پیشرفت را به حرکت درآورد؟ جان اف کندی، رئیس جمهور فقید آمریکا، در یکی از سخنرانی‌های معروف خود خطاب به مخاطبانش چنین گفت: «نپرسید که آمریکا برای شما چکار می تواند بکند، بگویید که من برای کشورم چه کار می توانم بکنم»

امیدوارم در سال ۹۷، نگاهی هوشمندانه تر به اخباری که در طول روز در برابر چشمانمان قرار می‌گیرد داشته باشیم و باور کنیم که می توانیم. ایران بی شک میهنی‌ست برای ذهن‌هایی درخشان، مثل شما. ذهن هایی که هر یک قابلیت‌های بسیاری دارند و با اندکی ایمان به خود و کشورشان، می توانند تغییرات شگرفی را رقم زنند.

شاید برای همین است که ما در دیجیاتو به دنیای تکنولوژی عشق می‌ورزیم. تکنولوژی دریچه‌ای رو به فردا است و همواره در دل خبرهای خود، نوید روزهایی بهتر را می دهد. روزهایی که ما و شما هم می‌توانیم در محقق شدن آن سهم داشته باشیم.

از طرف خودم و تمام تیم دیجیاتو، شروع سال جدید را به همه شما دوستانی که همیشه محرک قلم‌هایمان بوده اید، تبریک می گویم و سالی سرشار از خودباوری را برایتان آرزومندم.

نظرات ۲۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟