فاکسکان با خرید Linksys و Belkin به دنبال خارج شدن از زیر سایه اپل است

فاکسکان با خرید Linksys و Belkin به دنبال خارج شدن از زیر سایه اپل است

کمپانی فاکسکان که بیشتر به لطف تولید آیفون شناخته می شود، برخی از معتبرترین شرکت های تولید روتر و دیگر تجهیزات کامپیوتری را خریداری می کند.

این کمپانی از اوخر سال گذشته تمایل خود به گسترش زیر مجموعه و زمینه های کاری را نشان داده که هدف از آن کاهش وابستگی این کمپانی به تولید آیفون است.

در حال حاضر تولید آیفون نیمی از فروش سالانه فاکسکان را تشکیل می دهد و در صورتی که اپل به دنبال شرکای جدید بوده یا محبوبیت آیفون کاهش پیدا کند، این شرکت با مشکلاتی جدی مواجه خواهد شد و به همین دلیل مسئولان آن به دنبال راه های دیگری برای درآمدزایی هستند.

یکی از زیر مجموعه های این شرکت تایوانی به نام Foxconn Interconnect از قصد خود برای خرید Belkin خبر داده که کنترل شرکت های Linksys و Wemo را در دست دارد.فاکسکانBelkin که مقصر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، از سه دهه قبل در زمینه تولید تجهیزات تلفن و کامپیوتر، شارژهای بی سیم، داک لپ تاپ و قاب موبایل فعالیت دارد. این شرکت پنج سال قبل Linksys و Wemo را خریداری کرد که به ترتیب در زمینه تولید روتر و سیستم های خانه هوشمند از شرکت های شناخته شده به شمار می روند.

خریداری این شرکت ها تغییر مهمی برای فاکسکان به شمار رفته و این کمپانی را از بازیگری در پشت صحنه به مالک چندین برند تبدیل می کند.

مبلغ توافق شده برای این معامله ۸۶۶ میلیون دلار است اما اجرایی شدن آن منوط به پذیرش «کمیته سرمایه گذاری خارجی» آمریکا است و از آنجایی که دولت ترامپ سابقه کارشکنی در این زمینه را دارد، بعید نیست این معامله هم رنگ واقعیت به خود نگیرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato