اپلیکیشن های ARKit اپ استور تا کنون ۱۳ میلیون بار دانلود شده اند

به گزارش سنسور تاور، یکی از معتبرترین پایگاه های داده اپلیکیشن ها، کاربران آیفون و آیپد از زمان انتشار iOS 11 و معرفی پلتفرم ARKit (حدودا شش ماه پیش) تا امروز بیش از ۱۳ میلیون بار اپلیکیشن های مبتنی بر این پلتفرم را از اپ استور دانلود کرده اند.

نموداری که برای این اعداد و ارقام ترسیم شده، سیر صعودی و رشد بسیار خوب اپلیکیشن های واقعیت افزوده طی ۶ ماه گذشته را به نمایش می گذارد که نشان از عملکرد موفقیت آمیز اپل در پشتیبانی از پلتفرم ARKit دارد.

جالب است بدانید که این نمودار اپلیکیشن هایی که صرفا تعامل اندکی با واقعیت افزوده دارند را شامل نمی شود، بلکه مربوط به محصولاتی است که به طور کامل بر مبنای واقعیت افزوده کار کرده و بر بستر پلتفرم ARKit طراحی شده اند.

سنسور تاور در ادامه گزارش خود تخمین زده که چیزی در حدود ۲۰۰۰ اپلیکیشن واقعیت افزوده در اپ استور وجود دارد که در حال حاضر با رشد سریعی شاهد تکثیر آن ها هستیم. از میان اپلیکیشن های ARKit، تقریبا ۴۷ درصد آن ها را بازی های موبایل تشکیل می دهد که نسبت به آمار ۳۵ درصدی ماه اکتبر رشد بسیار خوبی را تجربه کرده.

هر چند سهم اپلیکیشن های کاربردی از ۱۹ درصد در ماه اکتبر حالا به ۱۵ درصد رسیده است. اپلیکیشن های سرگرمی، سبک زندگی و سایر دسته ها (آموزشی، عکس و ویدیو و ...) هم به ترتیب با ۱۲، ۱۱ و ۶ درصد سهم در مقام بعدی اپلیکیشن های ARKit اپ استور قرار دارند.

اما در نهایت، شاید برایتان جالب باشد که بدانید دو اپ AR Dragon و IKEA Place (برای دکوراسیون داخلی منازل) طی شش ماه گذشته محبوب ترین اپلیکیشن های واقعیت افزوده در اپ استور بوده اند. CamToPlan Pro نیز پرطرفدارترین محصول پولی واقعیت افزوده بوده که با آن می توانید به طراحی داخلی ساختمان و برآورد مسافت بپردازید.

شایان ذکر است که پلتفرم واقعیت افزوده گوگل، موسوم به ARCore هم در حال حاضر ۶۰ اپلیکیشن در پلی استور دارد که هنوز از نظر تعداد و کیفیت با محصولات اپل قابل مقایسه نیستند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟