اپل برای کاهش تعمدی سرعت آیفون های قدیمی به دادگاه خواهد رفت

اگر به خاطر داشته باشید، دسامبر سال گذشته بود که اپل به کاستن از سرعت آیفون ها برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی آن ها اعتراف کرد. شرکت کوپرتینویی آیفون های قدیمی یا دارای باتری معیوب را طوری دستکاری می کرد که برای حفظ باتری، میزان کمتری از قدرت پردازنده را استفاده کنند که این موضوع باعث کندی سیستم عامل در اجرای اپلیکیشن ها می شد.

این موضوع خشم برخی کاربران را به همراه داشت، طوری که از زمان آشکار شدن آن تا امروز بیش از ۵۹ شکایت علیه اپل به ثبت رسیده است. اما به نظر می رسد که بعد از طی شدن روال قانونی، قرار است به زودی به کلیه این پرونده ها در سطح دادگاهی رسیدگی شده و حکم نهایی در تاریخ ۲۹ مارس در شهر آتلانتای ایالت جورجیای آمریکا صادر گردد.

اتهام اصلی اپل در بسیاری از پرونده های مذکور، اجبار کاربران به خرید دیوایس های جدید با کند کردن دیوایس های قدیمی بوده است. وقتی که با دریافت به‌روزرسانی جدید iOS شاهد افت سرعت آیفون قدیمی تان باشید، طبیعی است که به فکر خرید یک آیفون جدیدتر می افتید و این موضوعی است که بسیاری از کاربران با آن مشکل دارند.

البته اپل در پاسخ به این اتهام پیش تر اعلام کرده بود که دلیل این افت سرعت یک سری تنظیمات دینامیک جدید مرتبط با عملکرد سیستم عامل بوده که نخستین بار در iOS ۱۰.۲.۱ برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی آیفون ها اعمال شده است. با این وجود شاکیان اپل همچنان خواهان رسیدگی به این شکایات، دریافت غرامت و تعویض رایگان باتری برای آیفون هایشان هستند.

گفتنی است در صورتی که این پرونده به عنوان یک دادخواهی سنخی یا کلاس اکشن در دادگاه مطرح شود، یکی از بزرگترین شکایاتی خواهد بود که اپل در تاریخ خود با آن مواجه شده است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟