دنزا 500 محصول مشترک جدید دایملر و BYD در چین رونمایی شد

چند سالی می شود که شرکت های چینی همکاری هایی را با خودروسازان تراز اول جهان از جمله ژرمن ها آغاز کرده اند. بی وای دی (BYD) یکی از این شرکت ها است که با همکاری دایملر، کمپانی دنزا (Denza) را بنیانگذاری کرده است.

این کمپانی مشترک یا همان Joint Venture در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده و از سال ۲۰۱۴ در زمینه تولید مدل های برقی لوکس آغاز به کار کرده است. از آن تاریخ تا همین چندی پیش دنزا مدل ۴۰۰ را بر روی خط تولید داشت، اما اکنون مدل ۵۰۰ با مشخصاتی بهتر جایگزین آن شده است.

denza-500

همانطور که از نام مدل جدید ۵۰۰ می توان حدس زد، این اتومبیل الکتریکی می تواند تا ۵۰۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد پشت سر بگذارد. این رقم حدودا ۱۰۰ کیلومتر بیشتر از محصول پیشین دنزا بوده و کاملا هم تراز با استانداردهای جهانی ارزیابی می شود.

denza-500

به گفته دایملر دنزا ۵۰۰ حتی در دمای ۴۰ درجه زیر صفر نیز توانایی های حرکتی خود را حفظ نموده و مسافت قابل پیمایش آن تحت تاثیر دمای این چنینی قرار نمی گیرد.

daimler-byd-denza-500-ev-launched-in-china-124543_1 (1)

بر روی مدل ۵۰۰ تغییرات اندک اما مثبتی اعمال شده تا چهره این خودروی کلاس B بروزتر شود. اضافه شدن چراغ های LED در جلو و عقب یکی از این تغییرات مثبت هستند.

2018-denza-500 (40)

در داخل کابین بزرگ ترین تغییر را می توان به افزوده شدن یک نمایشگر لمسی ۹ اینچی نسبت داد. به واسطه این صفحه نمایش اینک راننده قادر خواهد بود کنترل بهتری بر روی انواع اپلیکیشن های موجود و امکاناتی نظیر سیستم مسیریاب داشته باشد.

2018-denza-500 (40)

برای دنزا ۵۰۰ یک اپلیکیشن موبایلی در نظر گرفته شده که از طریق آن مالکین می توانند به مکان دقیق بیش از ۱۱۲,۰۰۰ ایستگاه شارژ موجود در کشور چین دسترسی داشته باشند.

2018-denza-500 (40)

آنطور که دایملر مدعی شده، برند دنزا همخوانی زیادی با نیازهای مشتریان چینی دارد. طبق آمار میزان فروش مدل ۴۰۰ در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۱۶ برابر با ۸۵ درصد رشد داشته است. این رشد خیره کننده بسیار فراتر از میانگین کل بوده و به نوعی ادعای دایملر را تایید می کند.

2018-denza-500 (40)

از آنجایی که دنزا ۵۰۰ از طریق نمایندگی های مرسدس بنز نیز به فروش خواهند رسید، احتمالا استقبال از آن بیشتر شده و افراد زیادتری برای خرید آن گرایش پیدا خواهند کرد.

denza-500

ناگفته نماند در کشور چین که بزرگ ترین بازار خودرویی جهان به شمار می رود، تولید مدل های برقی در کانون توجه قرار گرفته و برخی از خودروسازان مطرح خارجی مثل فولکس واگن و نیسان نیز برنامه هایی را برای ارایه این دسته از وسایل نقلیه تدوین کرده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟