ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

علاءالدین بروجردی: سامانه ملی تا پایان فروردین جایگزین تلگرام خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ساعاتی پیش از جایگزینی تلگرام با یک پیام رسان ملی خبر داد. علاءالدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد اذعان داشت: ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۵

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ساعاتی پیش از جایگزینی تلگرام با یک پیام رسان ملی خبر داد. علاءالدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد اذعان داشت: «تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد و فکر می کنم این اتفاق حداکثر تا پایان ماه جاری بیافتد».

وی در ادامه ضمن اشاره به «از مدار خارج شدن تلگرام» افزود: «این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد. این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربی که تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم؛ مانند سروش و ظرفیت های دیگر». 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: «ممکن است تعداد مشترکین سروش ۳ میلیون باشد و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون، اما این تعداد سرریز می شوند؛ وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند».

وی تصریح کرد: «در رابطه با نگرانی هایی که رسانه های بیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه، به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد».

اما هنوز دقایقی از انتشار این صحبت در رسانه ها نگذشته بود که رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته ارتباطات مجلس و نماینده پارلمان در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ضمن رد این ادعا اعلام کرد که زمان فیلترینگ تلگرام مشخص نیست و نباید اخباری به جامعه پمپاژ شود که امنیت روانی مردم را مخدوش می کند.

ماجرای تلگرام در ایران این روزها به یک کلاف سردرگم تبدیل شده و مشخص نیست که سرنوشت این پیام رسان در ادامه چگونه رقم می خورد. به محض انتشار جزئیات بیشتر آن ها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (176 مورد)
 • ahosein
  ahosein | ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

  شما هم ? میخوری ?

 • علی خان زاده
  علی خان زاده | ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

  اطلاعات مدیران و کاربران سامانه ملی سورو‌ش منتشرش شده.اینم از اعتماد بعضیا

 • afshingm
  afshingm | ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

  شخصا با فیلترینگ تلگرام مخالف نیستم و در مقابل موافق هم نیستم ! خیلی ها دارن زندگیشونو از این راه تامین می کنند و اگر لطمه ای به بیزنس اونها نخوره خوب فیلتر کنید بره... ولی اگر بخوان پیام رسان داخلی جایگزینش کنند قطعا استفاده نخواهم کرد چون به هیچ عنوان به جمهوری اسلامی اعتماد ندارم و حاضر نیستم اطلاعات شخصیم دست برادران لب و لوچه آویزون پشت کامپیوتر بیافته !
  ولی اگر تلگرام داره مشکل امنیتی ایجاد می کنه فیلتر کردنش واجبه، خلاص.

 • reza.sa.mo
  reza.sa.mo | ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

  دمشون گرم.با افتخار استفاده میکنم.اطلاعاتمو اینا ببینن بهتره تا دشمنامون که نسل ایرانو ایرانی براشون سر سوزنی ارزش نداره

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی