تلگرام از دومین عرضه اولیه ارز رمزپایه خود ۸۵۰ میلیون دلار بدست آورد

در حالی که روز به روز از ارزش بیت کوین کم می شود، تلگرام با ارز مجازی گرم (Gram) خود توانسته ضمن رکورد شکنی رونقی دوباره به بازار ارزهای دیجیتالی بدهد. با توجه به مدارک ارائه شده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، تلگرام در دومین عرضه اولیه ارز رمز پایه (ICO) خود ۸۵۰ میلیون دلار به دست آورد.

بیت کوین تا چند ماه پیش با قیمت ۲۰ هزار دلار به فروش می رسید؛ این سکه مجازی اکنون ۶۶۰۰ دلار ارزش دارد

زمزمه های پول مجازی تلگرام اولین بار در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ شنیده شد و این شرکت نخستین عرضه اولیه ارز رمز پایه خود را در اواسط فوریه سال جاری انجام داد. آن ها از این مرحله ۸۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند و با حساب دومین عرضه اولیه، تلگرام ۱.۷ میلیارد دلار را در همین ابتدای کار از پول مجازی گرم به جیب زده است.

رقمی که حدود ۵۰۰ میلیون دلار بیش تر از انتظارات اولیه تلگرام برای مرحله ICO بوده و گرم توانسته بیشتر از انتظارات آن ها ظاهر شود. همچنین تاکنون هیچ ارز مجازی نتوانسته در ابتدای انتشار به این حد از سودآوری برسد و گرم بزرگترین عرضه اولیه را میان ارزهای مجازی تجربه کرده است.

ارز دیجیتالی تلگرام
خرید ارز دیحیتالی گرم برای ایرانی ها ممنوع است.

جالب اینجاست گزارشات منتشر شده نشان می دهند که تلگرام خودش را برای سومین عرضه اولین ارز رمزپایه با سقف ۸۵۰ میلیون دلار نیز آماده می کند تا در نهایت درآمد این کمپانی واقع در دبی از ICO گرم به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.

با توجه به گفته بعضی منابع داخلی به نظر می رسد تلگرام برنامه داشته تا در همین عرضه اولیه، گرم را در بازارهای عمومی نیز به فروش برساند اما این طرح به خاطر سیاست های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای بازار ICO لغو شد. تلگرام اخیرا تایید کرده که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر ماهیانه دارد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟