اپل واچ دیگر اپلیکیشن اینستاگرام مجزا نخواهد داشت

به نظر میرسد که اپل واچ دیگر قرار نیست برنامه اپلیکیشن اینستاگرام مجزا و مخصوص به خود را داشته باشد چرا که به روز رسانی نسخه‌ی 39.0 اپلیکیشن اینستاگرام که صرفاً برای از بین بردن اشکالات نرم افزاری و ارتقای عملکردش عرضه شده، برنامه‌ی مجزای اپل واچ را به طور کلی حذف کرده است.

کارشناسان معتقدند حذف این اپ بیشتر به علت محدودیت‌های جدیدی است که شرکت کوپرتینویی در نظر گرفته است. طبق این محدودیت‌ها، تمام به روز رسانی‌های عرضه شده برای اپلیکیشن‌های اپل واچ که پس از سیزدهم فروردین ماه سال جاری عرضه می‌شوند، باید همگی از SDK یا کیت توسعه‌ی نرم افزار سیستم عامل watchOS 2 یا بالاتر استفاده کنند. این درحالی است که اپلیکیشن‌های جدید نیز همگی باید بر اساس کیت توسعه‌ی نرم افزار سیستم عامل watchOS 4 ساخته شوند.

اپلیکشین اینستاگرام بر اساس کیت توسعه نرم افزار WatchKit 1 ساخته شده بود و در آن زمان نرم افزار‌های کمپانی‌های شخص ثالث قادر نبودند که به طور مجزا روی این پوشیدنی ها اجرا شوند. به همین خاطر نرم افزارهای طراحی شده بر اساس این کیت اولیه از ویژگی‌هایی همچون پشتیبانی از ویدیو و اتصال به شبکه‌های LTE بی بهره بودند.

اینستاگرام نیز با پایان دادن پشتیبانی خود از اپلیکیشن‌های اپل واچ خود به شرکت‌های معروفی نظیر توییتر، گوگل، آمازون و اسلک پیوست تا همانند آنها دیگر نرم افزار مجزایی بر اساس سیستم عامل watchOS نداشته باشد.

از نظر بسیاری از کارشناسان، پشتیبانی از اعلان‌های اپ‌های پرطرفدار، مهمترین نیاز کاربران ساعت‌های هوشمند را تشکیل می‌دهد. تجربه نشان داده که در مواردی خاص، حذف اپ‌های مجزا در اپل واچ می‌تواند حتی قابلیت استفاده از این ویژگی را افزایش دهد اما از آنجایی که اپلیکیشن اینستاگرام مجزا سعی داشت که تجربه‌ی تمام صفحه‌ای و مشابهی نظیر تلفن‌های هوشمند را به ارمغان آورد، حذف کامل آن می‌تواند نشان دهنده این مطلب باشد که شبکه‌های اجتماعی، اپل واچ را به عنوان پلتفرمی مجزا و مفید برای عرضه‌ی نرم افزار ندانسته و تنها اینکه اعلان‌های این شبکه‌ها را پشتیبانی کند، برایشان کافی است.

Mobit

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟