گوگل حالا بیش از نیاز خود برق تولیدی از منابع تجدید پذیر را خریداری می کند

گوگل در پستی تازه در وبلاگ خود اعلام کرده در حال حاضر برقی که این شرکت از منابع تجدید پذیر تامین می کند بیش از نیاز خود گوگل به عنوان یک کمپانی تجاری است.

برنامه بزرگترین موتور جستجوی دنیا برای تامین نیازهای خود به انرژی از طریق منابع تجدید پذیر از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز شد و هدف این بود که روزی همه ۱۳ دیتاسنتر و تمام ساختمان های اداری و مراکز تحقیقاتی این شرکت از برق پاک برای فعالیت های خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است که به دلایل فنی و تجاری هنوز همه برق مورد نیاز تاسیسات کمپانی بزرگ گوگل در سرتاسر دنیا از منابع تجدید پذیر تامین نمی شود، اما این شرکت معادل تمام مصرف خود را از مزارع توربین های بادی یا پنل های خورشیدی خریداری می کند تا بدین ترتیب از توسعه این صنعت حمایت کرده باشد.

در حال حاضر گوگل سالیانه بیشتر از ۳ گیگاوات برق پاک را از تولید کنندگان خریداری می کند و بخش مازاد آن را در اختیار دیگر مصرف کنندگان در حوزه تجاری و خانگی قرار می دهد.

گوگل انرژی های تجدید پذیر

این شرکت همچنین تلاش می کند که روزی به پوشش ۱۰۰ درصدی مصارف خود از طریق منابع تجدید پذیر دست یابد که البته این امر بدون همکاری کشورهای مختلفی که تاسیسات گوگل در آنها واقع است امکان پذیر نخواهد بود.

چنین اقداماتی محدود به گوگل نمی شود و سایر کمپانی های بزرگ همچون آمازون، اپل و مایکروسافت نیز خود را متعهد به مبارزه با تغییرات آب و هوایی با چنین روش هایی کرده اند. به عنوام مثال تمام برق مصرفی مقر جدید اپل از طریق توربین های بادی و پنل های خورشیدی تامین می شود و این شرکت متهعد شده تا سال ۲۰۲۰ حدود ۴ گیگاوات برق پاک را وارد مدار سازد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟