همه چیز درباره آیفون 13
اکران Black Panther در عربستان ممنوعیت ۳۵ ساله‌ سینما‌های این کشور را از بین خواهد برد

اکران Black Panther در عربستان ممنوعیت ۳۵ ساله‌ سینما‌های این کشور را از بین خواهد برد

به نظر می‌رسد که اکران Black Panther در عربستان تاریخ‌ساز شده و در واقع این اولین فیلم سینمایی عیر کارتونی است که در سینماهای این کشور یک ماه پس از نمایش جهانی‌اش اکران خواهد شد. این فیلم که در حال حاضر آخرین قسمت از دنیای سینمایی گسترده و پولساز مارول به شمار می‌آید توانسته ممنوعیت ۳۵ ساله‌ی سینما‌های این کشور را دور بزند.

بلک پنتر که تا به حال از لحاظ فروش بسیاری از رقبای پر آوازه و مشهور را شکست داده و توانسته در زمینه میزان فروش جهانی دستاورد‌های گوناگونی کسب کند، موفق شده بار دیگر به تاریخ سازی ادامه دهد اما این‌ بار مسئله مطرح شده تنها فروش نیست بلکه این فیلم به قدری محبوب بوده که باعث شده ممنوعیت ۳۵ ساله‌ی سینما‌های این کشور به خاطر اکرانش از بین برود.

آخرین دنباله‌ی سری مارول در واقع زندگی پادشاه یک کشور ثروتمند و پیشرفته‌ی آفریقایی را دنبال می‌کند که سعی دارد از کشورش در برابر تهدیدات مختلف محافظت کند. این مسئله یعنی پادشاه بودن قهرمان فیلم و پادشاهی بودن حکومت عربستان سعودی ممکن است در مجوز دار شدن اکران Black Panther در عربستان تاثیر بالایی گذاشته باشد.

گزارش شده که ۲۹ فروردین یک سینمای لوکس در ریاض قرار است محل برگزاری افتتاحیه اکران Black Panther در عربستان باشد. باید توجه داشت که از سال ۱۹۸۰ میلادی تا به امروز هیچ فیلم دیگری نتوانسته که مجوز اکران در این کشور را کسب کند. البته این اتفاق تنها ابتدای کار است چرا که وزیر فرهنگ دولت عربستان اعلام نموده قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۳۵۰ سینما در شهرهای مختلف ساخته و به مرحله بهره برداری برساند.

وزیر فرهنگ عربستان در این‌ باره گفته است که کشور یاد شده در نظر دارد تا ۱۲ سال دیگر وضعیت و رفاه جامعه‌ی عربستان را به مرحله بالاتری ارتقا دهد. به همین دلیل است که فراهم آوردن تفریحاتی نظیر اکران فیلم‌های سینمایی از اهمیت زیادی برخوردارند. همچنین ساخت و فعالیت سینماها می‌تواند در اقتصاد محلی و کارآفرینی پیشرفت‌های شگرفی ایجاد کند.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato