طرح جدید سامسونگ؛ ترکیب گوشی، تبلت و ساعت هوشمند در یک دستگاه

طرح جدید سامسونگ؛ ترکیب گوشی، تبلت و ساعت هوشمند در یک دستگاه

سامسونگ به تازگی پتنت یک «دستگاه الکترونیکی دارای نمایشگر انعطاف پذیر» را به ثبت رسانده که این بار با پتنت های مشابه که قبل تر مشاهده شده بود تفاوت هایی دارد.

پتنت سامسونگ
این پتنت سامسونگ که در سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) به ثبت رسیده، در واقع اشاره به دستگاهی فراتر از یک گوشی هوشمند دارد. به نظر می رسد این گجت می تواند به عنوان گوشی هوشمند، تبلت یا یک وسیله پوشیدنی به کار رود.
پتنت سامسونگ در مورد کارکرد این گجت تشریح کرده که از نمایشگر بزرگ انعطاف پذیری بهره می برد و از سه بخش تشکیل شده. دو بخش ابتدایی و انتهایی آن بسیار ضخیم تر از قسمت میانی هستند و امکان خمش یا پیچیدن را دارند.
بر اساس طرح های منتشر شده به نظر می رسد با یک گوشی هوشمند تبدیل پذیر طرف هستیم. نگاه دقیق تر به تصاویر نشان می دهد که در واقع گجت یاد شده می تواند مشابه با یک گوشی هوشمند استاندارد کار کند. هنگامی که دستگاه باز و به عبارتی تخت می شود، به شکل یک گوشی با نمایشگری بسیار کشیده در می آید که به لطف دو بخش ضخیم تر، به راحتی در دست قرار می گیرد.
همچنین کاربران می توانند از طریق این دو بخش قطور به راحتی با نمایشگر تعامل برقرار کنند و کارهای خاصی را انجام دهند. از سوی دیگر در برخی از کاربردها از جمله مسیریابی در خودرو، نمایشگر کشیده مورد بحث اطلاعات بیشتری را به نحو بهینه ای به کاربر نمایش می دهد.
بر اساس اطلاعات نمایش داده شده در پتنت سامسونگ، گجت مذکور می تواند به عنوان وسیله ای مشابه با یک ساعت رومیزی به کار رود و البته در عین حال به عنوان یک ساعت هوشمند نیز کاربر دارد.

مشخص نیست که آیا سامسونگ در نهایت قصد دارد محصولی مبتنی بر این پتنت را معرفی نماید، یا این مورد هم به گنجینه عظیم پتنت های استفاده نشده کمپانی کره ای خواهد پیوست. با این حال معرفی چنین گجت خلاقانه ای قطعاً هیجان انگیز به نظر می رسد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato