گزارش مالی سامسونگ: باز هم رکوردشکنی در سه ماهه اول 2018

گزارش مالی سامسونگ: باز هم رکوردشکنی در سه ماهه اول 2018

اوایل ماه جاری میلادی، سامسونگ نشانه هایی از وضعیت مالی مطلوب خود در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ را ارائه کرد. حالا امروز شاهد انتشار گزارش مالی سامسونگ هستیم که برای چهارمین دوره متوالی، از نظر سود عملیاتی رکورد شکنی کرده و همان طور که انتظار می رود، فروش چیپ نقش اساسی را در این وضعیت داشته است.

سود خالص سامسونگ در این بازه با ۵۲ درصد رشد به ۱۰.۸ میلیارد دلار رسیده است

در سه ماهه نخست سال مالی ۲۰۱۸، سامسونگ ۱۱.۶۹ تریلیون وون معادل ۱۰.۸ میلیارد دلار آمریکا سود خالص داشته. در مقایسه با آمار سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ و سود خالص ۷.۶۸ تریلیون وون آنها، شاهد رشد ۵۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم. سود عملیاتی هم در این دوره رقم ۱۵.۶۴ تریلیون وون (۱۴.۵ میلیارد دلار آمریکا) را نشان می دهد که باز هم نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ حدود ۵۸ درصد رشد داشته است.

درآمد کل سامسونگ در سه ماهه ژانویه تا مارس ۲۰۱۸ نیز ۲۰ درصد رشد داشته و به ۶۰.۵۶ تریلیون وون (۵۶.۱ میلیارد دلار) رسیده. سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ شاهد درآمد ۵۰.۵۵ تریلیون وون از این شرکت بودیم.

ماژول دوربین گلکسی +S9

برخی تحلیلگران می گویند این روند رکورد شکنی در سودآوری سامسونگ به زودی متوقف خواهد شد. قیمت چیپ دیگر روند صعودی قبل را ندارد و گوشی های پرچمدار هم دستخوش تحولات اساسی نشده اند تا خریداران را به تعویض موبایل های قدیمی وادار کنند. با این حال فعلاً که اوضاع کاملاً بر وفق مراد کره ای هاست.

گزارش مالی سامسونگ برای سه ماهه نخست ۲۰۱۸ کمی فراتر از پیش بینی های تحلیلگران بود. به طور میانگین شرکت های مختلف انتظار داشتند سامسونگ به ۶۰ تریلیون وون درآمد و ۱۱ تریلیون وون سود دست یابد. قطعاً عرضه زودهنگام کهکشانی های جدید این شرکت یعنی گلکسی اس ۹ و مدل پلاس آن در این سودآوری این دوره مالی نقش مهمی داشته اند. سال گذشته آمار فروش پرچمداران سامسونگ به سه ماهه دوم منتقل شده بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato