امسال خبری از مک بوک پرو با رم 32 گیگابایتی نخواهد بود

امسال خبری از مک بوک پرو با رم 32 گیگابایتی نخواهد بود

امسال خبری از مک بوک پرو با رم 32 گیگابایتی نخواهد بود

اواخر سال ۲۰۱۶ زمانی که اپل مک بوک پرو ارتقا یافته را معرفی کرد با واکنش های مختلفی از سوی کاربران روبرو شد. در حالی که بسیاری تحت تاثیر تاچ بار، نمایشگر با کیفیت و بدنه باریک آن قرار گرفته بودند، برخی از کاربران حرفه ای رم ۱۶ گیگابایتی آن را برای فعالیت های خود ناکافی می دانستند.

از آن زمان شایعات و خبرهای بسیاری در رابطه با مک بوک پروی جدید و بهره مند از ۳۲ گیگابایت رم منتشر شده، با این حال در میانه سال ۲۰۱۸ قرار داریم و اپل هنوز به رفع آنچه که برخی از کاربران نقطه ضعف می دانند، نپرداخته است.

حالا گزارش هایی از این کمپانی به گوش می رسد که بر اساس آن تاخیر اینتل در توسعه چیپست های «کانن لیک» (Cannon Lake) باعث شده تا سال آتی میلادی خبری از مک بوک پرو با رم ۳۲ گیگابایتی نباشد.مک بوک پرواگر به یاد داشته باشید «فیل شیلر»، معاون ارشد بازاریابی اپل دو سال قبل گفته بود که با توجه به استفاده از رم های LPDDR در مک بوک پرو میزان ارتقای رم به ۱۶ گیگابایت محدود شده است. شیلر در آن زمان تاکید کرده بود که تعبیه رم بالاتر مستلزم استفاده از فناوری DDR است که مصرف بالاتر باتری را به همراه آورده و از سوی دیگر مستلزم تغییر طراحی دستگاه است که فضای باتری را کاهش خواهد داد.

با این حال از نظر اپل چیپست کانن لیک قابلیت پشتیبانی از رم LPDDR4 را دارد و در تولید مک بوک و مک بوک پرو با ۳۲ گیگابایت رم می توان از آن برد؛ بنابراین دیگری به استفاده از رم DDR4 نیاز نخواهد بود. این دو فناوری علی رغم شباهت های ظاهری، یکسان نیستند. با این وجود تاخیر اینتل در تولید این چپست ها باعث شده ارائه نسخه مطلوب کاربران حرفه ای از مک بوک پرو تا سال آتی به تعویق بیفتد.

تماشا کنید: ویدیوی منتسب به آیفون SE 2 با بدنه شیشه ای و حضور جک هدفون

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل