کمپانی مدیاتک داد و ستد با ZTE را به حالت تعلیق درآورد

کمپانی مدیاتک داد و ستد با ZTE را به حالت تعلیق درآورد

کمپانی مدیاتک داد و ستد با ZTE را به حالت تعلیق درآورد

ZTE که اخیرا از طرف وزارت بازرگانی آمریکا تحریم شده بود، حالا با مشکلات دیگری مواجه شده که کسب و کار آنها را بیش از پیش سخت می کند.

اخیرا دولت تایوان به کمپانی های محلی دستور داده تا اخذ مجوزهای جدید از داد و ستد با ZTE خودداری کنند. در میان این شرکت ها نام مدیاتک نیز به چشم می خورد و مسئولان آن تعلیق همکاری با کمپانی چینی را تایید کرده اند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده به بهانه دور زدن تحریم ها و عدم پایبندی به توافقات، شرکت های آمریکایی را تا هفت سال آینده از هرگونه تجارت با ZTE منع کرده و از آنجایی که این شرکت بسیاری از قطعات سخت افزاری از جمله چیپست ها را از کمپانی های آمریکایی تامین می کند، وضع چنین تحریمی برای آنها دردسر ساز خواهد بود.مدیاتک و ZTE

از سوی دیگر یکی از معدود امیدهای ZTE برای تامین چیپست ها مدیاتک تایوان بود که با توجه به تصمیمات دولت این کشور، فعلا به مخاطره افتاده است. با این حال ممکن است مانع جدی بر سر راه تجارت با ZTE وجود نداشته باشد. «دیوید هسو»، قائم مقام دبیرکل تجارت خارجی تایوان در این باره گفته است:

این کار به سود خود شرکت هاست و هدف ما تنها اطمینان از قانونی بودن داد و ستد آنها با شرکت های چینی است.

بخش گسترده ای از تجارت بین المللی از کانال موسسات مالی آمریکایی صورت می گیرد و در صورت تحریم یک فرد یا شرکت خاص توسط دولت آمریکا، بسیاری از شرکت های غیر آمریکایی نیز برای جلوگیری از هرگونه جریمه مالی احتمالی در داد و ستد با آنها با احتیاط گام برمی دارند و به همین خاطر ممکن است ZTE با دردسرهای بیشتری مواجه شود.

دولت چین برای کاهش وابستگی به کمپانی های آمریکایی افزایش سرمایه گذاری در توسعه چیپ های پیشرفته را در دستور کار خود قرار داده که بر اساس آن تا هفت سال دیگر کمپانی های داخلی باید حداقل ۴۰ درصد از نیاز صنایع این کشور به نیمه هادی ها را تامین کنند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل