تست مقاومت پی 20 پرو در برابر خراش، آتش و فشار [تماشا کنید]

تست مقاومت پی 20 پرو در برابر خراش، آتش و فشار [تماشا کنید]

هواوی پی ۲۰ پرو آخرین موبایل بخت برگشته ای است که به مسلخ کانال یوتیوبی JerryRigEverything برده شده تا مقاومت آن در برابر آزمون های خراش، آتش سوزی و خمش به محک گذاشته شود.

گوشی جدید هواوی در مرحله اول سربلند از این آزمون بیرون آمده و تنها در سطح ۶ دچار خش شده که در سطح ۷ نیز عمق آن کمی بیشتر می شود. این مساله چندان جای تعجبی ندارد چرا که کمپانی سازنده نمایشگر را با لایه پلاستیکی محافظ پوشانده، هرچند در مورد وجود گوریلا گلس سخنی به میان نیامده است.

در مرحله دوم نوبت به تست خمش رسیده که با افزایش فشار مقاومت موبایل در هم می شکند، با نگاهی دقیق تر اما متوجه می شویم که تنها گلس شکسته و نمایشگر ۶.۱ اینچی Full View مشکل خاصی ندارد.پی 20 پروعلاوه بر این به نظر می رسد شکستگی گلس هم ناشی از خراش های عمیق سطح ۷ در مرحله قبل است. بنابراین اگر ابتدا این تست روی پی ۲۰ پرو پیاده می شد، ممکن بود گلس هم مقاومت بالاتری از خود نشان دهد. با این حال تاکنون آزمون خمش روی بیش از ۱۰۰ موبایل اجرا شده و اغلب آنها بدون خرد شدن شیشه آن را پشت سر گذاشته اند.

در مرحله سوم که پی ۲۰ پرو باید با آتش دست و پنجه نرم کند، نمایشگر اولد حدود ۲۰ ثانیه در برابر حرارت مستقیم دوام می آورد اما اثر به جای مانده روی صفحه از بین نمی رود. باقی ماندن اثر حرارت یکی از ویژگی های معمول میان پنل های اولد به شمار می رود.

شاید به خواندن این مطالب هم علاقمند باشید:

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato