کمپانی HTC کمترین میزان فروش ماهانه در 13 سال اخیر را تجربه کرد

کمپانی HTC کمترین میزان فروش ماهانه در 13 سال اخیر را تجربه کرد

منابع تایوانی به تازگی گزارش کرده اند که کمپانی HTC در ماه آوریل سال جاری میلادی کمترین میزان ماهانه فروش را تجربه کرده؛ میزانی که در ۱۳ سال گذشته بی سابقه بوده است.

در ماه آوریل شرکت تایوانی فروش تلفیقی محصوالات ۲.۱ میلیارد دلار تایوان (معادل ۷۰.۷۱ میلیون دلار آمریکا) را تجربه کرده که این میزان نسبت به ماه پیش از آن کاهشی ۲۴.۱۸ درصدی را تجربه کرده. در عین حال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهشی ۵۵.۴۷ درصدی را شاهد بوده است.

این میزان از ماه آگوست سال ۲۰۰۴ تا کنون، کمترین میزان فروش ماهانه HTC بوده. این سومین ماه پیاپی بوده که فروشی کمتر از ۳ میلیارد دلار تایوان ثبت شده است.

به عقیده تحلیل گران بازار، کاهش فروش به خلاء دستگاه های عرضه شده توسط HTC باز می گردد. کمپانی تایوانی اخیراً هیچ گوشی هوشمند پرچمداری را معرفی نکرده. از سوی دیگر به نظر می رسد تلاش این شرکت در بخش مرتبط با تجهیزات واقعیت مجازی برای کسب درآمد بیشتر نیز موفق نبوده است.

انتظار می رود گوشی پرچمدار بعدی HTC که در ۲۳ ماه مه معرفی می شود شرایط شرکت را بهبود بخشد.

به عقیده کارشناسان، بازار هدست های واقعیت مجازی شرکت مورد بحث تأثیر بسیار کمی در فروش کلی داشته. در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ میزان فروش تلفیقی ۱۰.۸۹ میلیارد دلار تایوان حاصل شده که نسبت به سال قبل کاهشی ۴۳.۴۲ درصدی را تجربه کرده است.

به این ترتیب HTC همچنان وضعیت نا مساعدی را سپری می کند. در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷، شرکت تایوانی ضرر خالصی معادل ۹.۸ میلیارد دلار تایوان و ضرر ۱۱.۹۳ دلار تایوان برای هر واحد سهام را ثبت کرده بود.

بنا بر ادعای تحلیل گران انتظار می رود رونمایی از گوشی هوشمند پرچمدار جدید در ماه جاری میلادی (اردیبهشت تا خرداد) موجب بهبود میزان فروش HTC گردد. پیش از این به طور رسمی اعلام شده که گوشی پرچمدار بعدی شرکت مورد بحث قرار است در روز ۲۳ مه مصادف با ۲ خرداد رونمایی شود.

انتظار می رود این موبایل +U12 نام داشته باشد و از نمایشگر ۶ اینچی لبه به لبه با نسبت ۱۸ به ۹ بهره ببرد. همچنین به احتمال قریب به یقین چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ به همراه ۶ گیگابایت رم و ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

 

تماشا کنید: استیون اسپیلبرگ در پشت صحنه‌ Ready Player One با هدست HTC Vive

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato