ترامپ نیروی فضایی ارتش را برای جنگ‌های فرازمینی تشکیل می دهد

ترامپ نیروی فضایی ارتش را برای جنگ‌های فرازمینی تشکیل می دهد

به تازگی دونالد ترامپ اعلام کرده که قصد دارد اگر لازم شد نیروی فضایی ارتش آمریکا را برای شرکت در جنگ‌های فرازمینی تشکیل دهد. کارشناسان و قانونگذاران ارتش معتقدند که احتمال وقوع جنگ‌های فرا زمینی هنوز وجود دارد و ممکن است این اتفاق طی چند دهه‌ی آینده رخ دهد.

تا به امروز مسائلی نظیر تروریسم و جنگ‌های رخ داده در سرتاسر دنیا، توجه دولت‌ها را به خود جلب کرده اما به هر حال ممکن است که جنگ فرازمینی هم به مشکلات موجود اضافه شده و تعادل را برهم بزند.

با این حال اکنون ابر قدرت‌هایی نظیر چین، روسیه و آمریکا، آنقدر قدرتمند شده‌اند که به دنبال دفع خطرات احتمالی حتی از فضا هستند. پیش از این، گزارش شده روسیه و چین در حال ساخت «تسلیحات انرژی هدایت شده» هستند که می توانند با استفاده از لیزر به تجهیزات حساس ماهواره ها آسیب برسانند.

حال «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا اعلام کرده قصد دارد توانایی‌های دفاعی و تهاجمی ارتش آمریکا را نیز در فضا ارتقا بخشد تا این ارتش در مواقع مورد نیاز بتواند از کشورش در برابر دیگر کشور‌ها دفاع کند.

وی درباره‌ی جنگ‌های فضایی می‌گوید:

« از آنجایی که روز به روز فعالیت‌ کشور‌ها در فضا بیشتر می‌شود و تجهیزات بیشتری به فضا انتقال می‌یابد، اکنون زمان مناسبی است تا یک نیروی فضایی به خصوص و منحصر به فرد تشکیل شود. فضا هم درست مانند زمین، دریا و آسمان می‌تواند محلی برای وقوع جنگ باشد. به همین دلیل است که ارتش علاوه بر نیروی هوایی فعلی، باید یک نیروی‌ فضایی نیز در نظر بگیرد تا در مواقع مورد نیاز مشکلات را حل کند.»

یک ماه پیش گزارشاتی از وزرات دفاع ایالات متحده منتشر شد و طی آن، این ارگان اعلام نمود که جنگ‌های فرازمینی بسیار زودتر از آنچه به نظر می‌رسید رخ خواهد داد و رهبران جهان هنوز آمادگی آن را ندارند. شاید به همین دلیل باشد که رییس جمهور آمریکا اخیراً اعلام نموده که نیروی فضایی ارتش را برای رسیدگی به این موضوع تشکیل خواهد داد.

تماشا کنید: پرتاب و فرود موفق راکت فضایی نیو شپرد

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato