اپل تنها چند گام دیگر تا یک تریلیون دلاری شدن فاصله دارد

اپل تنها چند گام دیگر تا یک تریلیون دلاری شدن فاصله دارد

اپل تنها چند گام دیگر تا یک تریلیون دلاری شدن فاصله دارد

به تازگی سهام شرکت اپل به بالاترین ارزش خود رسیده و توانسته از این حیث رکورد شکنی کند. این افزایش ارزش شاید به دلیل حمایت‌ها و صحبت‌های «وارن بافِت» رییس هلدینگ برکشایر هاتاوی رخ داده باشد. در حال حاضر هر سهم اپل در بازار بورس ارزشی معادل ۱۸۷ دلار پیدا کرده و پیشرفتی خیره کننده را تجربه کرده است. مسلماً اگر این روند ادامه پیدا کند، کمپانی یاد شده در آینده‌ای نزدیک به اولین شرکت تریلیون دلاری دنیا بدل خواهد شد.

افزایش ارزش سهام اشاره شده، موجب گشته که ارزش کلی کمپانی کوپرتینویی به رقم ۹۲۰ میلیارد دلار برسد و تنها ۸۰ میلیارد دلار دیگر لازم دارد تا اپل را به اولین شرکت تریلیون دلاری دنیا تبدیل کند. پس از این شرکت، آمازون با ارزش کلی ۷۷۶ میلیارد دلار و الفبت با ۷۱۶ میلیارد دلار ارزش کلی سهام در رتبه‌‌های بعدی قرار دارند. در بین این دو شرکت آمازون با توجه به رشد خیره‌ کننده و سرمایه‌گذاری عظیمش در صنعت سرگرمی نزدیکترین رقیب اپل به شمار می‌رود که البته با کمپانی کوپرتینویی هنوز فاصله‌ای ۱۴۴ میلیارد دلاری دارد.

کارشناسان باور دارند که افزایش ارزش سهام اپل به علت صحبت‌هایی است که «وارن بافِت» رییس هلدینگ برکشایر هاتاوی به تازگی در ستایش این شرکت، گفته است. او پس از اینکه اعلام نمود این هلدینگ سرمایه گذاری‌اش را در کمپانی کوپرتینویی بیشتر کرده و به سومین سرمایه‌گذار بزرگ این شرکت تبدیل شده، در ستایش فعالیت‌های اپل و احتمال تبدیل شدن این کمپانی به اولین شرکت تریلیون دلاری دنیا گفت:

«اگر شما به اپل نگاه کنید. می بینید که پردرآمدترین شرکت ایالات متحده‌ی آمریکا به حساب می‌آید و تقریباً دو برابر شرکت دوم در این رتبه‌بندی درآمد دارد. هیچ کس روی یک مزرعه‌ که از مفید بودن شرایط کشتش اطلاعاتی ندارد، سرمایه گذاری نمی‌کند. شما ممکن است تنها در شرایطی مزرعه بخرید که مطمئن هستید سرمایه‌ گذاری مطلوبی بوده و قادر است در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده به شما سود برساند. ما نگران این نیستیم که طی ۳ ماهه‌ی آینده چه مقدار آیفون ۱۰ فروخته خواهد شد چرا که روز به روز این رقم بالا خواهد رفت و جای نگرانی نیست.»

تماشا کنید: ویدیو‌های جدید اپل ، پلی استور و حالت پرتره‌ در موبایل‌های دیگر را به سخره می‌گیرند

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل