سونی اکسپریا XZ2 از تست مقاومت سربلند بیرون آمد [تماشا کنید]

سونی اکسپریا XZ2 از تست مقاومت سربلند بیرون آمد [تماشا کنید]

سونی امسال قماری بزرگ کرد. بعد از مدت های طولانی، این کمپانی ژاپنی تصمیم به ایجاد تغییرات بنیادین در زبان طراحی موبایل های پرچمدار خود گرفت. اما این تغییرات احتمالاً آن چیزی نبودند که طرفداران می خواستند؛ خصوصاً با در نظرگیری افزایش قطر دیوایس ها.

اما تغییرات به وجود آمده در طراحی، احتمالاً مزایای خاص خود را نیز داشته است. زک نلسون، یوتوبر معروف که با نام JerryRigEverything نیز شناخته می شود اخیراً به بررسی مقاومت موبایل اکسپریا XZ2 پرداخته و نتایج، از آن چیزی که انتظار دارید بهتر است.

سونی در پرچمدار جدیدش از طراحی ساندویچی فلز-شیشه-فلز استفاده کرده و بخش پشتی دستگاه به شکل محسوسی خمیده شده است؛ در واقع همین خمیدگی است که قطر اسمارت فون را افزایش داده است.

در پشت و جلوی اکسپریا XZ2 از لایه محافظ گوریلا گلس ۵ استفاده شده که مقاومت بسیار خوبی در برابر خط و خش ناشی از برخورد کلید، سکه و حتی تیغه از خود نشان می دهد. البته حسگر اثر انگشت تعبیه شده روی پنل پشتی به راحتی خط می افتد اما بدون مشکل به کار خود ادامه می دهد. گفتنی است که سونی کماکان به استفاده از پنل LCD تمایل نشان داده که نسبت به پنل های OLED، مقاومت بیشتری در برابر آتش دارد.

بعد از این ها، در تست خم شدن دستگاه است که اکسپریا XZ2 حقیقتاً به چالش کشیده می شود. طراحی جدید و استفاده از مواد متفاوت سبب شده که اکسپریا XZ2 برخلاف مدل های قبلی واقعا در برابر خم شدگی مقاوم باشد و این موضوع نشان می دهد که حداقل از نظر مقاومت دستگاه، سونی به فرمول موفقیت آمیزی در طراحی دست پیدا کرده.

بدیهی است که مقاومت خوب، لزوماً به معنای موفقیت تجاری یک دستگاه نیست. البته علی رغم مشکلات فراوان در واحد موبایل و فروش کمتر از انتظار اسمارت فون ها، سونی همچنان به این تجارت متعهد است و آن را همچون دروازه ای برای دستیابی به سایر جاه طلبی های تکنولوژیک خود می بیند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato