ظهور غیرمنتظره آیکن گوگل اسیستنت در بسیاری از دیوایس‌های اندرویدی

ظهور غیرمنتظره آیکن گوگل اسیستنت در بسیاری از دیوایس‌های اندرویدی

مدت زیادی است که کاربران اندروید می‌توانند دستیار هوشمند گوگل موسوم به «اسیستنت» را مستقیما از پلی‌استور دانلود و آیکن میان‌بر آن را به صفحه خانگی‌شان اضافه کنند. با این وجود، به تازگی گزارشاتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که از ظهور غیرمنتظره آیکن این اپ در دیوایس بسیاری از کاربران اندروید حکایت می‌کند.

ظاهرا این اتفاق برای افرادی افتاده که در عین استفاده از اسیستنت، آیکن میان‌بری از آن برای صفحه خانگی نساخته بودند. بنابراین به نظر می‌رسد که گوگل با این تصمیم (که احتمالا عمدی بوده) می‌خواسته تا نقش اسیستنت در سیستم عامل را برای این کاربران برجسته‌تر کرده و وجودش در اندروید را یادآوری کند. بنابراین اگر هنگام کار با گوشی به طور اتفاقی متوجه آیکن اسیستنت شدید، خیلی متعجب نشوید.

گوگل اسیستنت نخستین بار در سال ۲۰۱۶ و در قالب یکی از قابلیت‌های فرعی پیام‌رسان Allo به دنیا معرفی شد. اما پس از گذشت مدتی به شکل یک اپ مستقل در پلی‌استور منتشر گردید و به یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر سیستم عامل اندروید تبدیل شد.

غول موتورهای جستجو طی این دو سال سرمایه‌گذاری کلانی روی دستیار هوشمند خود انجام داده تا آن را به رقیب قدرتمندی برای دستیارهای سیری اپل، الکسای آمازون و کورتانای مایکروسافت تبدیل کند. آخرین اقدام گوگل برای ارتقای اسیستنت نیز اضافه کردن شش صدای جدید  به دستیار بوده تا حداقل از این منظر در میان سایر دستیارهای هوشمند بی رقیب باشد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato