همه چیز درباره آیفون 13
خالق اندروید : برای رباتها نمی‌توان پلتفرم واحد طراحی کرد

خالق اندروید : برای رباتها نمی‌توان پلتفرم واحد طراحی کرد

این روز‌های خبر‌های زیادی راجع به پیشرفت روزافزون ربات‌ها مشاهده می‌شود و برخی از آنها نیز علاوه بر ایجاد هیجان در مخاطبین، نگرانی‌هایی هم به وجود آورده‌اند. حال «اندی روبین» خالق اندروید اعلام نموده که شک دارد بتوان یک پلتفرم واحد طراحی نمود تا تمامی ربات‌ها قادر باشند از آن بهره برده و از آن استفاده کنند.

این مدیر اسبق گوگل و مدیر عامل فعلی Playground Global در جریان یک کنفرانس نظر خود درباره‌ی نقش پلتفرم سازی برای فعالیت خودکار ربات‌ها را اعلام نمود:

«مدل کسب و کار پلتفرم سازی چیزی که من علاقه‌‌ی شدیدی به آن دارم. با این حال در مبحث رباتیک و اتوماسیون، ایده‌ی به وجود آوردن یک پلتفرم منسجم و یکسان برای استفاده‌‌ی همه‌ نوع ربات، چیزی است که مطمئن نیستم عملی باشد.»

باید سیستمی برای به اشتراک گذاشتن دستاورد‌های یادگیری ماشینی طراحی شود

او معتقد است که کمپانی‌های فعال در این حوزه نیاز دارند که سیستم‌هایی برای به اشتراک گذاشتن دستاورد‌های یادگیری ماشینیشان با یکدیگر طراحی کنند. به باور وی، این سیستم‌ها موجب می‌شوند که ماشین‌ها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از آموخته‌های هم استفاده‌ی بهینه کنند. بدین شکل تمامی ربات‌ها خواهند توانست اطلاعاتی در زمینه‌های مختلف کسب کرده و قادر می‌شوند تمامی موانع را به راحتی پشت سر بگذارند.

اخیراً دو ویدیو‌ی جدید از توانایی‌های ربات‌ها شرکت بوستون داینامیکس منتشر شده که نشان می دهد این کمپانی توانسته‌، سیستمی خلق کند که ربات‌های پیشرفته بسیار طبیعی‌تر و فوق‌العاده‌تر از قبل فعالیت کنند. تصور کنید در آینده پلتفرمی ایجاد شود که تمامی ربات‌ها بتوانند محاسبات و دیتای موجود در برنامه ‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و همگی به مانند این ربات‌ها راه رفته و ورزش کنند.

نقطه نظر مطرح شده توس روبین می‌تواند نظر بسیاری از تیم‌های شرکت‌های رباتیک بزرگ را به چنین پلتفرمی جلب کند چرا که وی خالق اندروید بوده و گفته می شد در تابستان سال قبل شرکت تازه تاسیس وی با نام اسنشال ارزشی برابر با ۱.۲ میلیارد دلار داشته است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato