وزیر ارتباطات: نرخ تلفن ثابت ایران در دنیا مثال‌زدنی است

وزیر ارتباطات: نرخ تلفن ثابت ایران در دنیا مثال‌زدنی است

صبح امروز آیین بهره برداری مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات به مناسبت هفته ارتباطات برگزار شد که در آن وزیر ارتباطات، مدیرعامل مخابرات و دیگر مسئولین به سخنرانی پرداختند. «محمدجواد آذری جهرمی» در این رویداد تاکید کرد که با وجود پیشرفت‌های حاصل شده در مخابرات باید به به‌روزرسانی‌های دنیا نیز توجه کرد و نیازهای مردم را رو به رشد خواند. او همچنین نرخ تلفن ثابت ایران را در دنیا مثال زدنی عنوان کرد.

وی یک اشکال کوچک در شبکه مخابرات را معضلی بزرگ در همه ارگان‌های کشور دانست و نود درصد سازمان‌ها و شرکت‌ها را درگیر با این شبکه عنوان کرد:

«چشم مخابرات به سرمایه‌گذاری باز شده و به همین سبب رشد خوبی را نیز تجربه کرده است. اما جدا از این باید ایجاد بهره‌وری کرد و ترکیب جدید تیم مخابرات و همراه اول باید در قالب یک بدنه واحد از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنند. شاخص‌های فعلی شبکه مخابرات نشان می‌دهد که از استانداردهای روز هم بالاتر رفته و با پشتکاری می‌توان این مساله را بهتر هم کرد. روند اجرایی پیگیری مشکلات مشترکین نیز باید بهبود یابد و آموزش‌های لازمه برای پرسنل برای ارتباط بهتر با مشتریان برقرار شود.»

آیین بهره برداری مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات

وزیر ارتباطات اعلام کرد که تا کنون ۵۵ درصد روستاها دارای تشکیلات ارتباطات کامل شدند و هنوز این توسعه باید ادامه یابد. جهرمی ضمن ابراز امیدواری پیشرفت‌های مخابراتی و ارتباطاتی در روستاها خواستار گسترش این راه در مناطق محروم شد.

«۲۵ میلیون خانوار در کشور از خطوط تلفن ثابت استفاده می‌کنند که ۱۰ میلیون از این تعداد از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنند و رقبا توانسته‌اند در این میدان رقابت عرض اندام خوبی نشان دهند.»

جهرمی با کنایه به سهم‌خواهی صداوسیما روی کنترل صوت و تصویر فراگیر نیز به لزوم توسعه محتوای مدیا و صوت و تصویر در فضای وب اشاره کرد و گفت: «این اتفاق اگر صدا و سیما بگذارد باید رخ بدهد.»

«مجید صدری» مدیرعامل مخابرات نیز در این مراسم از دستاوردهای سال گذشته و برنامه‌های سال آینده این سازمان خبر داد و آنها را تشریح کرد:

«در سال گذشته به مواردی چون افزایش ۳.۵ برابر سهم ترافیک داخلی، توسعه زیست بوم محتوای داخلی با همکاری شرکت های ایرانی، همکاری بیشتر با سازمان تنظیمات مقررات دست یافتیم و برای سال آینده با توجه به تغییرات گسترده پیش‌آمده در سازمان برنامه‌های متنوع و افق روشنی را مدون کرده‌ایم.»

آیین بهره برداری مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات

صدری موضوعاتی چون تخصیص ۱۵۲۰ میلیارد در حوزه فناوی اطلاعات در سال ۹۷، ارائه محصولات باندل در کالاها و سرویس های مشترک با استارتاپ ها، حمایت از کسب وکارهای نوپا، تداوم و بهبود روابط با سایر اپراتورها و تجمیع سازی کارها، حمایت از تولیدکنندگان محتوای بومی، ساماندهی مدیریت تحویل خدمات به مشتریان در راستای افزایش رضایت آنها و توسعه سبد محصولات پایه برای مشتریان تجاری و خانگی را از جمله برنامه‌های سال آینده این سازمان دانست:

«در سال ۹۷ رشدی ۲۵ درصدی را در نظر گرفتیم و قرار است که ۱۲ هزار کیلومتر فیبرنوری و ۲ میلیون پورت VDSL را در کشور نصب نماییم. ضمنا یک مشکل همیشگی برای مشترکین اینترنت بحث خطوط مسی بود که قصد داریم با راه اندازی مرکز عملیات شبکه مخابرات، آن را بهبود ببخشیم.»

صدری با اشاره ضمنی به حملات هکرها و مشکلات امنیتی پیش آمده در اوایل سال جاری به لزوم افزایش امنیت سایبری در مخابرات تاکید کرد و گفت: «پایش یکپارچه کیفیت شبکه در لایه های مختلف و مقاومت در برابر حملات سایبری و گزارشات شبکه به صورت آنی باید منتشر شود.»ت‌ها توسط شرکت‌های بین‌المللی صورت گیرد.»

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato