ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دکتر دری
کسب و کار

دکتر درِی ها در دادگاه؛ بنیانگذار بیتس از پزشک هم نام خود شکایت کرد

اداره علائم تجاری و پتنت های آمریکا به تازگی حکمی را صادر کرده که به موجب آن یک پزشک زنان هم میتواند از نام تجاری دکتر دری در کتاب ها و محصولات خود استفاده نماید. ...

اداره علائم تجاری و پتنت های آمریکا به تازگی حکمی را صادر کرده که به موجب آن یک پزشک زنان هم میتواند از نام تجاری دکتر دری در کتاب ها و محصولات خود استفاده نماید.

اگر از علاقمندان به موسیقی باشید یا احیانا یکی از هدفون های بیتس را خریده باشید حتما با نام دکتر دری آشنایی دارید. او همان کسی است که شرکت بیتس الکترونیکس را تاسیس کرد و کمی بعد آن را به صورت نقدی به اپل فروخت.

دکترها در دادگاه

Draion Burch
Draion Burch

نام هر دوی این دکترها تلفظی یکسان دارد اما دکتر دراین براچ (Draion Burch) که به اختصار Dr. Drai خوانده می شود در اصل پزشکی اهل پنسیلوانیاست در حالی که اندرو یانگ ملقب به دکتر دری (Dr. Dre) خواننده، تهیه کننده، هنرپیشه و کارفرین برنده جایزه گِرَمی است که شرکت بیتس الکترونیکس را تاسیس کرده است. او همچنین در رویدادهای عمومی به عنوان سخنران انگیزشی حاضر می شود و علاقمندان را از راهنمایی  های خود در زمینه کارآفرینی بهره مند می کند.

در این پرونده اما اداره پتنت ها و علائم تجاری آمریکا با استناد به اینکه لقب Drai از نام Draion گرفته شده آورده است:

از آنجا که خانواده، اساتید، همکاران و بیماران او را دکتر دری صدا می کنند این پرونده مختومه است.

او در سال ۲۰۱۵ میلادی درخواست خود برای ثبت نام تجاری Dr. Drai را مطرح کرد و خواستار دریافت کلیه حقوق استفاده از این نام در خدمات آموزشی و سرگرمی اش شد که محصولاتی نظیر کتاب، کتاب صوتی، وبینار، پادکست و بسیاری مواردی دیگر را شامل می شد.

در ادامه دکتر دری مشهور به این درخواست Dr. Drai اعتراض کرد و استدلالش هم این بود که جنبه رسانه ای از شخصیت متشاکی مردم را به این اشتباه می اندازد که محصولات وی به برند موسیقی Dr. Dre ارتباط دارند. دکتر دری همچنین اینگونه استدلال کرده بود که چون خدمات این پزشک در زمینه غیرپزشکی ارائه می شوند احتمال آنکه مردم را گمراه کنند بسیار زیاد است.

دکتر دری
دکتر دری (هنرپیشه و موسس بیتس الکترونیکس)

اما Dr. Drai با این استدلال که دکتر دری یک پزشک نیست و اجازه ارائه خدمات پزشکی یا فروختن محصولات مرتبط به این حوزه را ندارد، نظر دکتر دری را رد کرد.

در نهایت نیز اداره علائم تجاری و پتنت های آمریکا به طرفداری از Dr. Drai اعلام نمودند از آنجا که هیچ شواهدی از گمراه شدن مردم برای استفاده از کالاها و خدمات این دو نفر ثبت نشده، شکایت دکتر دری را بی مورد دانسته و پرونده را مختومه اعلام کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Paydar Family
    Paydar Family | ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

    خیلی خوش حالم که هیپ هاپ داره تو ایران هم جا خودشو پیدا میکنه
    با همه فشارهایی که به آرتیستا میاد
    انشاالله روزی برسه بلیت هم بخریم :))

مطالب پیشنهادی