سامسونگ میزبان 1500 متخصص از سراسر جهان برای نهایی سازی استانداردهای 5G

سامسونگ میزبان 1500 متخصص از سراسر جهان برای نهایی سازی استانداردهای 5G

سامسونگ از ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه در شهر بوسان کره جنوبی میزبان ۱۵۰۰ نفر متخصص است تا استانداردهای فناوری شبکه های مخابراتی ۵G را نهایی کنند.

سال ها است که متخصصینی از سراسر جهان تحت نظارت ۳GPP روی تعیین خصوصیات فنی و نیز کارایی شبکه های مخابراتی نسل پنجم در حال کار هستند. در این رویداد قرار است تصمیم گرفته شود که چه استانداردهایی برای استفاده در شبکه های ۵G باید تجاری سازی شوند. این موارد قرار است ماه آینده میلادی توسط سازمان ۳GPP (که وظیفه تعیین استانداردهای مربوط به فرستنده‌ها و گیرنده‌های نسل پنجم را دارد) مورد تأیید قرار بگیرند.

دیروز اولین جلسه نشست نهایی برگزار شد که در آن متخصصینی در زمینه های چیپست، گوشی و فروشندگان تجهیزات گرد هم آمده بودند. بنا بر گفته های «سَنوَن چو» معاون اجرایی بخش تحقیقات سامسونگ:

«اولین استاندارد ۵G که شامل فناوری های نوآورانه توسعه یافته توسط سامسونگ الکترونیکس است، در کنفرانس ۳GPP تکمیل خواهد شد»

او در ادامه اعلام کرده که این مسئله بازار را به سمت تجاری سازی فناوری ارتباطی ۵G هدایت خواهد کرد تا به این ترتیب زیر ساخت ها برای انقلاب صنعتی چهارم که در راه است، فراهم می شود.

در رویدادی که از دیروز آغاز شده، قرار است فناوری های نهایی برای ۵G تأیید شوند. از جمله این موارد می توان به دسترسی به شبکه های نسل پنجم بیسیم برای سرعت فوق بالای انتقال داده ها و نیز تأخیر فوق پایین اشاره کرد. همچنین قرار است آزمایش های سازگاری تأیید شوند.

آمریکا و کره جنوبی قصد دارند تا اوایل سال ۲۰۱۹ از شبکه های ۵G رونمایی کنند. ایرانسل نیز با آزمایش فناوری ۵G نشان داده که در راستای پیاده سازی تکنولوژی مذکور در کشورمان در آینده نه چندان دور مصمم است و به این ترتیب انتظار می رود پس از استاندارد سازی این فناوری، در ایران نیز شاهد رونمایی از آن باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato