گزارش IDC از بازار موبایل های هوشمند؛ کاهش فروش و ادامه این روند تا ۲۰۱۹

گزارش IDC از بازار موبایل های هوشمند؛ کاهش فروش و ادامه این روند تا ۲۰۱۹

بر اساس تازه ترین گزارش موسسه تحقیقاتی معتبر IDC، عرضه جهانی موبایل در سال گذشته میلادی حدود ۳ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته و انتظار می رود این روند در سال جاری و با افتی دو درصدی ادامه بیابد و نمی بایست تا ۲۰۱۹ انتظار بازگشت این بازار به روند رو به رشد قبلی خود را داشته باشیم.

پیش بینی های کارشناسان موسسه مذکور نشان می دهد که پس از افتی که به آن اشاره شد، در سال آینده میلادی چیزی در حدود ۱.۶۵۴ میلیارد دستگاه موبایل هوشمند در سرتاسر جهان عرضه خواهد شد تا بازار موبایل های هوشمند بتواند رشدی ۳ درصدی را از خود بر جای بگذارد.

اما اگر به وضعیت فعلی بازار بازگردیم محسابات IDC نشان می دهد که امسال ۸۴.۸ درصد از کل گوشی هایی تازه وارد در دنیا مجهز به سیستم عامل اندروید خواهند بود که این به معنی عرضه چیزی در حدود ۱.۲۴۶ میلیارد دستگاه تلفن هوشمند اندرویدی در سال است. این در حالی است که پیش بینی شده در همین مدت حدود ۲۲۱.۴ میلیون دستگاه انواع آیفون نیز راهی بازار شوند.

گزارش بازار موبایل های هوشمند IDC

طبق گزارش مورد بحث انتظار می رود روند افزایش سهم گوشی های اندرویدی با سرعتی کم اما پیوسته ادامه یابد. طوری که رقم مذکور در سال ۲۰۲۲ به ۸۵.۳ درصد خواهد رسید و اپل نیز حاکم ۱۴.۷ درصد از باقی بازار موبایل های هوشمند خواهد بود.

نباید فراموش کرد که تمام این اعداد و ارقام پیش بینی هایی هستند که می توانند در اثر عوامل مختلفی دستخوش تغییر شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato