همه چیز درباره آیفون 13
آخرین میخ مایکروسافت بر تابوت Groove Music

آخرین میخ مایکروسافت بر تابوت Groove Music

مایکروسافت سال گذشته سرویس استریم موسیقی Groove Music را بازنشسته کرد و حالا قصد دارد اپلیکیشن های اندروید و iOS آن را نیز غیر فعال کند.

این سرویس استریم موسیقی در سال ۲۰۱۵ برای رقابت با بزرگانی مثل اسپاتیفای و اپل موزیک راه اندازی شد، اما علی رغم برخورداری از قابلیت هایی نظیر امکان پخش فایل های MP3 از سرویس ابری وان درایو، ارائه گزینه های پیشنهادی بر اساس سلیقه کاربر و ارائه پلی لیست از خوانندگان و گروه های برگزارکننده کنسرت در نزدیکی کشور محل سکونت کاربران، در نهایت موفق به ماندن در گود رقابت نشد.

سرویس مذکور حتی با دستیار صوتی هوشمند کورتانا نیز یکپارچه شده بود و مثل Shazam امکان شناسایی خواننده و نام موزیک را در اختیار کاربران قرار می داد. Groove Musicبا تعطیلی Groove Music مایکروسافت به کاربران وعده داد که به پشتیبانی از اپ های آن ادامه خواهد داد، حالا اما قرار است آخرین میخ نیز بر تابوت این سرویس بخت برگشته کوبیده شود:

از یازدهم خرداد امکان دانلود اپلیکیشن های iOS و اندروید Groove Music از دسترس خارج شده و در پایان سال جاری میلادی نیز به صورت کامل غیرفعال شده و کاربران باید آنها را حذف کنند.

غیرفعال شدن اپلیکیشن های این سرویس بدین معنی است که کاربران برخلاف گذشته دیگر قادر به پخش آفلاین فرمت های مختلف صوتی از سرویس های دیگر یا استریم موسیقی از سرویس ابری «وان درایو» نخواهند بود.

البته ترک های صوتی کماکان در وان درایو و اپلیکیشن های دیگر در دسترس قرا خواهند داشت اما کاربران باید با قابلیت های Groove Music از جمله آلبوم ها و کلیدهای کنترلی خداحافظی کنند.

این کمپانی به کاربران پیشنهاد کرده به پلتفرم های ویندوز، اکس باکس یا ویندوز فون Groove مهاجرت کنند هرچند با توجه به رویکرد این شرکت در واگذاری میدان به اسپایتفای و اپل موزیک، راه حل چندان بلندمدتی به نظر نمی رسد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato