سونی: انحصاری های بیشتری برای پلی استیشن 4 در راه اند

همان طور که سونی در نسل پیش در سال های آخر عمر پلی استیشن ۳، بازی های بزرگی مانند Gran Turismo 6 و The Last of Us را برای این کنسول منتشر کرد، در این نسل نیز با وجود تقویم شلوغ بازی های انحصاری پلی استیشن ۴ در سال جاری و آینده میلادی، ظاهراً هنوز هم عناوین انحصاری معرفی نشده ای برای این کنسول وجود دارند.

شوهی یوشیدا مدیرعامل استودیوهای بین المللی سونی به تازگی و طی مصاحبه ای به این موضوع اشاره کرده است: «از آن جهت که بازی های انحصاری معرفی نشده برای پلی استیشن ۴ وجود داشته باشند، بله تعدادی وجود دارد.»

البته او گفته که هنوز نمی تواند در مورد جزییات این بازی ها حرفی بزند. سونی با نمایش فوق العاده The Last of Us Part II و دیگر انحصاری نام آشنا خود مانند Ghost of Tsushima و Spider-Man، هواداران خود را به ادامه این نسل امیدوار کرد.

پلی استیشن 4
بازی God of War به عنوان یکی از جدیدترین انحصاری های پلی استیشن ۴، عملکرد بسیار خوبی را از لحاظ فروش و جذب رضایت منتقدین به جای گذاشته است.

در حال حاضر و با توجه به منابع مختلفی می دانیم که به احتمال زیاد، کنسول بعدی سونی یعنی پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد و مانند نسل فعلی و پلی استیشن ۴، کمپانی AMD وظیفه طراحی تراشه گرافیکی این کنسول را بر عهده خواهد گرفت.

پلی استیشن ۴ به علت حمایت خوب سونی در طول نسل و معماری آسانی که برای ساخت بازی دارد (برخلاف پلی استیشن ۳)، با استقبال زیادی از سمت علاقه مندان به بازی های ویدیویی روبرو شده و تا امروز نزدیک به ۸۰ میلیون واحد در سرتاسر جهان فروش رفته است.

نظر شما چیست؟ ضعف ها و قوت های کنسول نسل هشتمی سونی را در چه نکاتی می بینید؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟